Telefonat celularė tejkalojnė numėrin e popullsisė sė botės
Publikuar me: Martė, 23 Qershor 2015 20:09
zoom Telefonat celulare kane arritur numerin 7,2 miliard cope ne te gjithe boten duke kaluar keshtu popullsine e globit. Megjithate, telefonat tradicionale vazhdojne te mbajne primatin duke perfaqesuar me shume 58% te numerit te pergjithshem dhe pjesa tjeter jane telefonat e gjenerates se re te quajtur ndryshe smartfone.

Numeri i pergjithshem i telefonave perfshin celularet tradicionale si dhe ata smartfone. Vetem vitin tjeter mendohet se smartfonet do te arrijne gjysmen e telefonave ne te gjithe boten.

Nga njera ane eshte deshira per qene gjithnje online me ane te rrjeteve sociale dhe sherbimeve te tjera qe sjellin smartfonet dhe nga ana tjeter eshte thjeshtesia e telefonave tradicionale dhe familjariteti me ta.
Tags:

Burimi: veriu.com | Editor: Redaksia Online | Lexuar 630 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!