Shkencėrisht, ėshtė mė mirė tė mos rregullosh shtratin nė mėngjes
Publikuar me: Mėrkurrė, 23 Shtator 2015 18:35
zoom Nje lajm i mire per te gjithe ata qe jane pertace dhe nuk kane deshire te merren me pune shtepie qe ne mengjes heret pasi nje studim i kryer nga doktor Stephen Pretlove i "Kingston University School of Architecture" jep nje shpjegim fare te thjeshte.

Ekzistojne te pakten 1.5 milion baktere te vegjel te njohur ndryshe me emrin hakera qe nuk asgje tjeter pervecse disa parazite te vegjel mikroskopike qe ndodhen ne veshjet qe perdorim cdo dite. Nje nga keto eshte shtrati ne cilin flejme cdo nate dhe ambienti i perkryer per mbartjen e hakerave eshte nje vend i ngrohte dhe i lagesht. Rregullimi i shtratit ben qe ky ambient te ruhet ne te njejtat kushte gjate gjithe dites, ndersa rekomandohet qe shtrati te rrije i hapur duke mundesuar ajrosjen dhe krijimin e nje ambienti te thate dhe te fhohte.
Tags:

Burimi: veriu.com | Editor: Redaksia Online | Lexuar 646 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
100%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!