Rama dhe Meta darkojnė pranė ēadrės sė PD, Berisha: Ishte darka e fundit
Publikuar me: Mėrkurrė, 22 Shkurt 2017 00:54
zoom Kryeministri Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta kanė konsumuar tė martėn njė darkė sė bashku nė Kryeministri, vetėm pak metra larg ēadrės sė protestės tė ngritur nga opozita.

Sipas gazetės “Panorama” mėsohet se Rama dhe Meta kanė diskutuar nė lidhje me zhvillimet e fundit politike.

Kėto kohė, koalicioni ka pėsuar njė krisje dhe mbetet ende e paqartė se si do tė bashkėpunojė PS dhe LSI nė zgjedhjet e qershorit.

Nderkohe, ne “News24”  Berisha tha se kjo do te jete darka e fundit mes Metes dhe Rames.

Qė prej 18 shkurti Partia Demokratike ndodhet nė protestė. Sipas kreut tė selisė blu Lulzim Basha ata nuk do tė tėrhiqen nga protesta derisa tė garantohen zgjedhjet tė lira dhe tė ndershme dhe tė formohet qeveri teknike.

Lidhur me kėrkesat e Bashės ka pasur reagime si nga ana e Partisė Socialistė po ashtu dhe nė radhė tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim.

Kreu i PS Edi Rama mė herėt ėshtė shprehur se nė dallim nga qeveria e shkuar ne i lejojmė njerėzit qė tė protestojnė.

Ndėrsa kreu i LSI-sė Ilir Meta  lidhur me protesta qė po organizohet nga opozita ka deklaruar qė ėshtė dakord me protestat por kundėr ultimatumeve.
Tags:

Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 514 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!