Milani mposht Juventusin nė Superkupen e Italisė
Publikuar me: Premte, 23 Dhjetor 2016 22:44
zoom Ėshtė Milani fituesi i Superkupės sė Italisė.

Kuqezinjtė arritėn tė mposhtin Juventusin nė Doha tė Katarit me 11-metėrasha, nė njė ndeshje ku 120 minuta lojė u mbyllėn nė barazim 1-1.

Ndeshja nisi mėse e barabartė, me dy ekipet qė zbritėn nė fushėn e lojės me formacionet e tyre mė tė mira.

Bardhezinjtė ishin ata qė arritėn tė shėnojnė tė parėt me mbrojtėsin Chilleini, i cili realizoi pas njė krosimi nga Pjanic nė minutėn e 18 tė pjesės sė parė.

Megjithatė, Milani gjeti forca dhe arriti ta barazonte rezultatin qė nė pjesėn e parė.

Edhe nė kėtė rast goli u shėnua me kokė. Bonaventura mposhti Buffon-in nė minutėn e 38 pas njė ekzekutimi perfekt.

Nė 45 minutat e dyta, loja ishte e bukur me ritme dhe raste nga tė dyja ekipet, por rezultati i 1-1 i vendosur nė pjesėn e parė mbeti i pandryshuar, kjo falė edhe dy portierėve qė realizuan pritje vendimtare pėr ekipet e tyre.

Si pėr tė kėnaqur sa mė shumė tifozėt nė Katar, 90 minutat e kohės sė rregullt nuk mjaftuan pėr tė vendosur fituesin e Superkupės, por u nevojitėn edhe 30 minutat, madje nė fund u deshėn tė ekzekutohen edhe 11-metėrshat, ku kuqezinjtė fituan 4-3.

Njė mbyllje perfekte e kėtij viti pėr kuqezinjtė e drejtuar nga Montella.
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: Top-channel. Tv | Editor: Redaksia Online | Lexuar 655 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!