Jollie dhe Pitt arrijnė marrėveshje pėr divorcin, japin deklaratėn e pėrbashkėt
Publikuar me: Martė, 10 Janarė 2017 14:20
zoom Lajmi pėr ndarjen e ēiftit tė famshėm tė aktorėve u pėrhap me shpejtėsi gjatė muajit shtator, e madje kjo solli dhe zhgėnjim tek fansat e Angelina Jolie dhe Brad Pitt.

Por ndarja e tyre kaloi vėshtirėsi pasi tė dy ata e pėrjetuan mjaft e keq, e Pitt ngulmonte ende pėr tė mos e prishur martesėn e tyre, por Jolie ishte e vendosur pasi sipas burimeve tė afėrta tė saj, Pitt kohėt e fundit ishte bėrė i padurueshėm.

Pak kohė mė vonė, Pitt u bė pjesė e njė hetimi pasi dyshohej se kishte ushtruar dhunė ndaj fėmijėve, por kjo akuzė u hodh poshtė pasi nuk u gjet asnjė provė.

Ndėrkohė, sipas agjencisė sė lajmeve Associated Press, thuhet se mė nė fund ēifti ka arritur qė tė firmosė njė marrėveshje pėr divorcin si dhe pėr kujdestarinė e fėmijėve.

Nė njė deklaratė tė pėrbashkėt tė Jolie dhe Pitt thuhet se ata kanė vendosur qė procedurat dhe detajet e divorcit t’i mbajnė sa mė private, e ndėrsa sa i pėrket kujdestarisė sė fėmijėve, ajo do t’i mbetet Angelinės ndėrsa Brad do tė ketė mundėsi t’i takojė ata sipas vendimit tė gjykatės.

“Palėt dhe avokatėt e tyre kanė nėnshkruar marrėveshje pėr tė ruajtur tė drejtat e privatėsisė sė fėmijėve dhe familjes sė tyre duke i mbajtur tė gjitha dokumentet gjyqėsore konfidenciale dhe duke angazhuar gjykatės privat pėr tė dhėnė vendimet nevojshme ligjore dhe pėr ta lehtėsuar zgjidhjen e shpejtė tė ēėshtjeve”, thuhet nė njoftimin e pėrbashkėt tė aktorėve Joli dhe Pitt.

Ēifti u martua nė vitin 2014, ndėrkohė qė kishin qenė nė njė lidhje pėr 10 vite. Ata kanė gjashtė fėmijė, tre prej tė cilėve janė biologjikė dhe tre tė birėsuar.
Tags:

Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 769 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
100%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!