Ja webi qe gjen cili eshte binjaku yt ne bote
Publikuar me: Diele, 22 Nėntor 2015 21:02
zoom

Thonë që për çdonjërin prej nesh, ka një kopje identike diku në botë. 

E nëse jeni kurioz të gjeni sozinë tuaj, një faqe web është hapur së fundmi ku mund të kërkoni personin “binjak”, kudo që ai mund te jetë.

twinstrangers.com është faqja ku çdokush mund të gjej personin që i ngjan më shumë nga pamja e jashtme dhe që nuk e ka takuar kurrë më parë.

Gjithçka nisi si një projekt kur prezantuesja televizive irlandeze, Niamh Geaney, hodhi një sfidë duke provuar që në 28 ditë të gjente “binjaken” e saj të panjohur. 

Në kohë kur propozimi i saj ishte shpërndrë si epidemi në internet, në prill të viti 2015, Niamh takoi Karen Braingan. Vajzat bërë një foto sëbashku dhe është e kotë të flasim , sesa ngjashmëri kishin ato.

Por çështja nuk përfundoi me kaq, gjatë këtij projektit Niamh takoi dhe një grua të dytë, që jetonte në Itali është ishte akoma më indentike sesa para. Ajo quhej Luisa dhe jetonte në Genova.

Pasi e pa që projekti i saj pati një impakt të madh tek njerëzit, prezantuesja lancoi faqen online twinstranges.com, që i jepte mundësinë të huajve të gjeni kopje e tyre identike.


Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: mapo.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 881 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
100%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!

Nuk i intereson ky artikull!
ilir - komentuar me: 23 Nen 2015
kopja ime