Immobile: Do ta kemi tė vėshtirė me Shqipėrinl
Publikuar me: Mėrkurrė, 22 Mars 2017 23:12
zoom Ciro Immobile u jep njė mesazh tė qartė shokėve tė tij tė skuadrės te pėrfaqėsuesja Italiane; tė mos nėnvlerėsohet Shqipėria.

Nė konferencėn pėr shtyp, sulmuesi i Lazios deklaroi se nė pėrballjen e sė premtes tė gjithė duhet tė japin mė tė mirėn e tyre.

“ Shqipėria vjen nga Europiani dhe ndeshja ndaj saj nuk do tė jetė njė shėtitje. Do tė mbrojė rezultatin me thonj e me dhėmbė dhe ne duhet tė japim maksimumin, kushdo qė tė hyjė nė fushėn e lojės. Strakosha mė ka thėnė qė tė na e bėjnė tė vėshtirė. Do tė luajmė ndaj njė ekipi qė do tė mbrojė rezultatin me tė gjitha mėnyrat. Do tė jetė njė ndeshje e vuajtur ku ne duhet tė sulmojmė”,thotė Immobile.

Ciro Immobile po pėrjeton njė formė shumė tė mirė nė kėtė sezon dhe sė bashku me Belottin konsiderohen si kėrcėnimi kryesor pėr skuadrėn tonė pėrfaqėsuese pasi sė bashku kanė 39 gola tė shėnuar.

Ndėrkaq, nga kampi italian vjen njė tjetėr lajm qė ka tė bėjė me Leonardo Bonuccin. Mbrojtėsi i Juventusit e kaloi gjendjen gripale dhe do tė jetė i pranishėm nė sfidėn e rėndėsishme ndaj kuqezinjve nė Palermo.

Pasi kaloi kėtė problem shėndetėsor, Bonucci rimerr vendin e tij nė mbrojtje nė skemėn 4-2-4 tė Venturės. pėrkrah tij do tė jetė barzagli, ndėrsa nė krahė do tė luajnė Zappacosta dhe De sciglio.

Mesfusha do tė pėrbėhet nga De Rossi e Verratti, ndėrsa nė sulm, Immobile e Belotti do tė luajnė tė avancuar ndėrkohė qė do tė mbėshtetje nga krahėt nga Candreva dhe Insigne.
Tags:

Burimi: Top-channel. Tv | Editor: Redaksia Online | Lexuar 792 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!