Era Istrefi pushton mediat evropiane me kėngėn "Bon Bon"
Publikuar me: Mėrkurrė, 06 Prill 2016 20:57
zoom Era Istrefi ka arritur nivele qe kengetare te tjere shqiptare (me treg muzikor shqiperi, kosove e rrethina) nuk kane arritur mepare.

E lindur me 4 korrik 1994, Era do te ngjise shkallet e susksesit me shpejt se motra e saj e madhe Nora e cila eshte po ashtu e njohur per muziken e saj. E bija e Suzana Tahirsulaj (kengetare) dhe Nezir Istrefi (kameraman) 100% me prejardhje nga nje familje artistash.

Ne vitin 2013 do te filloje te pushtoje ekranet e muzikes shqiptare me kengen "Mani per money" e mepas te tjera hite si "A po don" apo ne stilin Bob Marley "E dehun".

Ne vitin 2014 fiton tre cmime ne Albanian Music Awards si videoklipi me i mire. Ndersa kenga "13" nuk do te kaloje e pa vene re nga revista amerikane "V Magazine" ku ne 24 ore kenga arrin 200 mije shikime ne Youtube.

Kenga "Njo si ti" do te jete hiti i veres ne 2015. Kjo jovetem ne trevat shqip-folese por edhe ne ballkan, duke shenuar 1 milion shikime ne vetem nje jave.

Ne mesin e ketij susksesi ballkanik, Era fillon te terheqe vemendjen e shtepive diskografike me fame si eshte SONY (Sony Music Entertainment). "Bon Bon" do te konfirmoje nivelin e suksesit te saj, e shume media dhe radio ne evrope fillojne te transmetojne kete hit te rradhes.
Ne shkurt ajo kontaktohet nga Sony Music Entertainment: Patrick Moxey (Ultra Records) e Wolfgang Boss (B1 Recordings) qe me sa duket do te kete vemendjen e duhur.

Te shohim nese per Eren do te fryje nje ere e re :)
Tags: era istrefi

Imazhe nga Artikulli


Video nga Artikulli
Burimi: veriu.com | Editor: Redaksia Online | Lexuar 557 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!