Llogaria ime
AOL Portal Barcaleta
Barcaleta->Kafshėt Shto Barcalete [ Kėrko ]

Kafshėt

LEPURI DHE QENI

Rruges duke levizur papritmas esheh nje qen duke ardhur,lepuri ndalet !Kur mbrrine qeni e pyet lepurin q`pret ti ketu,jame duke pritur ujkun per te dal ne dyluftim Qeni u habit dhe eci duke menduar si eshte e mundeshme qe lepuri te dal ne dyluftim me ujkun.pas pak vjen ujku dhe e pyet lepurin qfare pret lepuri i pergjigjet se jame duke pritur luanin ne dyluftim ujku kalone duke menduar se si eshte e mundur qe lepuri te dal ne dyluftim me luanin.Pas pak vjene luani dhe e pyet qfare iu the te tjereve ,lepuri iu pergjegj paj une veq ha m...!

Lepuri dhe tualeti

Shkojne e i thone luanit se lepuri po ngre pyllin ne kembe nga zhurma per te patur nje tualet ne pyll.
- Po mire thote luani ma sillni ketu lepurin ta pyes si qendron puna.
E marrin lepurin per veshesh e cojne tek luani.
- Fol i thote luani - ca halli ke ?.
-Dua banjo - i thote lepuri.
-Po car banjo do ti more lepur - i thote luani si mbret i pyllit, - shko ne ndonje ferre edhe ti si gjithe te tjeret.
-Jo i thote lepuri dua banjo.
-Ore lepur perse e do banjen ti -i thote luani.
-E dua se sben e dua e dua- hidhej lepuri.
-Okej tha luani te - ndertohet banja.
Dhe ashtu u be u ndertua banja.
-Por pas disa ditesh ngrihet lepuri dhe bertet - Te prishet banja ,te prishet banja.
-I shkon fjala luanit dhe me inat bertet- Ma sillni lepurin se do ta shqyej.
E marrin lepurin dhe e cojne tek luani .
-Ore lepur - i thote luani, - ca ke qe bertet ?.
-Deri sa e beme banjen na cmende koken, tani po thua ta prishim ,si eshte puna me trego ?.
-Nuk te tregoj - i thote lepuri por dua te prishet banja.
-Ore lepur do flasesh i thote luani apo te te shqyej.
-Jo ,jo thote lepuri twe prishet banja.
Luani ngrihet ne kembe dhe e kap lepurin per veshesh, - fol i thote se te griva ?
Lepuri i trembur ja kthen.
-Po ja, zoti luan, ARIU, EDHE VJEN E HYN PA RRADHE NE TUALET EDHE DO TE LEPURUSHA TE FSHIJE PRAPANICEN

qeni do nje te dashur

Ishte nje qen dhe deshte dashnore qeni iu afrua nje qenushe dhe i tha do fejohedh me mua jo i tha qenushja se kam nje po ska gje i tha qeni se e be jme me rradhe jo i tha qenushja se zieni qeni i tha nuk ziemi se e hellim tek a cift

qeni dhe luani

qeni dojke me ndrru emrin dhe shkoi te luani i tha o luan ndrroma emrrin se krejt pom thirrin qen qen qen luani i thot:pa ti je qen smuj me ta ndrru emrin edhe ti sje besnik qeni i thot luanit:provoje benikerin tima luani tha:ani do ta provoj dhe i dha nje cop mishi i tha te mos ta haj deri ne mengjes kur te vij une nese e shoh mishin ta ndrooj emrin qeni ha :ani .kaluan disa ore qeni i uritur e shikon mishin :jo sdo ta haj mishin se nese e haj nuk do te ma nderoj emrin luanii.kaluan disa or i uritur tha hik mere se une e kom emrin e mir dhe e hongri mishin

Kamikazi me bombe...

Kamikazi me bombe...
- Keni vetem nje minut kohe per te dale nga dyqani i kafsheve !!!
- Breshka: A mos ja fut kot !!! xP

I thote lepuri gjarprit

I thote lepuri gjarprit: O plako me fal qe jam tallur me ty dje qe nuk ke kembe…
Gjarpri: S’ka problem vlla, e shkuar e harruar.
Lepuri: Hallall plako, jepe doren ktu…

3 kafshe te egra

Mesuesja: Beni me thuaj 3 kafshe te egra ? Beni: 2 Tigra dhe 1 Luan mesuese.

Femija i bardh

Ne nje fshat te larget ne afrike ku qyteti me i afert ishte 200 km larg, na jetonin disa banore ku te gjith ishin te zinj, vetem njeri ishte i bardh dhe ai ishte prifti i atij fshati..
Nje dit ngrihet kryetari i fshatit dhe i thot priftit: o prift, i shikon femijet e mi.qe te gjith jane te zinj pervec ketij te fundit qe eshte i bardh, dhe ketu vetem ti je i bardh!
Prifti i zbehur ne fytyre shikoi pak rreth e rrotull dhe i tha kryetarit: shiko biri im ky eshte ligji i natyres, ja shikoji ato dhit atje, te gjitha jane te bardha dhe vetem nje eshte e zeze.
Kryetari pa rreth e rrotull dhe i tha prifti, o prift ule mor zerin dhe hajde pak ketu afer, un nuk do te them asgje per femijen e bardh, nese ti me premton se nuk do thuash gje per dhine e zeze.


Dy gjuetare

ishin dy gjuetare qe po ndiqnin nje lepur ndiq e ndiq deri ne nje vend gjuetaret e humbin lepurin me pas ata takojne nje coban dhe e pyesin mos ke pare nje lepur te kaloje ketej po ju thote ai kaloi nje lepur mashkull por nga e di ti qe ishte mashkull e puesin gjuetaret ju pergjigjet cobani kur ai lepuri po kalonte ketej ai me tha qe po i pe ata gjuetaret ju thuaj te me rruajne bolet...


Se ha njeri luanin

Disa vlonjat vendosin te ikin te kopshti zollogjik. sa do futeshin te dera vjen nje punonjes koshtit dhe mbyll deren.vlonjatet te acaruar, 0re hape deren Nuk mund te futeni Pse??? Ka dale luani nga kafazi Ore hape se sta ha njeri luanin.2 Faqe 1 2 
Totali i pėrdoruesve tek Barcaleta: 2 (0 Pėrdoruesit e Rregjistruar 2 Vizitorė dhe 0 Pėrdorues Anonim)
Pėrdoruesit e dukshėm janė: 0