Llogaria ime
AOL Portal Barcaleta
Barcaleta->Burri dhe Gruaja Shto Barcalete [ Kėrko ]

Burri dhe Gruaja

gruja

a e dini se kur e ban gruja burrin miljoner ,,,,,............ veq kur eshte burri miljarder mas ni muaji e ban miljoner

greku

Ishin nje cift grek... Gruaja humb per 2dite nuk vjen ne shtepi...
Mbas 2 ditesh kur kthehet ne shtepi e pyet burri ...
- Ku humbe 2 dite moj idiote...?
Gruaja pergjigjet:- Po ja or bur,r kur ika ne super market me rrembyen
2 shqiptar dhe me futen ne nje furgon me cuan ne nje vile dhe me
perdhenuan 3 dit rrjesht...
Burri: - cfar thua moj idjote, ti vetem 2 dit mungove..?!
Gruaja: po, por do iki dhe sot......

burri dhe gruaja

Burri ne shtratin e vdekjes
-Grua kam jetuar gjith jeten me nje peng mu beto qe do me thuash te verteten.
-Po more burr te betohem
-Cuni i vogel a esht i imi apo jo
-Te betohem qe po,esht i yti.
E keshtu Burri vdes i qete.
Mbasi mbyll syte gruaja psheretine
-Shyqyr qe sme pyti per kto 5 te tjeret

Burri dhe gruaja ne parade demash

Nje burre dhe nje grua ishin ne nje parade demash ku po shfaqeshin raca te ndryshme. Hyn demi i pare dhe prezantuesi thote:
Prezantuesi: Ky dem eshte me origjine nga Kanadaja dhe aftesi te ndryshme nder te to qe arrije te ciftohet deri me 10 lope ne dite...etj ...etj.
Gruaja: He burre, e sheh, 10 lope ne dite e ti... 1 nje here ne jave
...hyn demi i dyte.
Prezantuesi:...ky dem vjen nga holanda dhe ka aftesi te ciftohet deri me 15 lope ne dite...etj...etj
Gruaja: E, shikon burre, 15 here ne dite heh ky po qe eshte dem e jo ti
...hyn demi i trete.
Prezantuesi:...ky dem vjen nga gjermania dhe mund te ciftohet deri me 20 lope ne dite....etj..etj
Gruaja: eh kujt ti thuash, burrim duket si vic me shume...
...ia pret burri...
Burri:Me fal o shoku prezantues, ky demi e ben me nje lope apo me lope te ndryshme...?
Prezantuesi: jo jo me lope te ndryshme.
Burri: he grua e shikon... e ti me ben namin per nje dashnore

Televizori

Prej disjavesh nje djalosh shume i druajtur cdo mbremje shkonte per vizite tek nje vajze terheqese.
Rregullisht rrinte ne te njejtin vend: ulur ne divan dhe te kapur dore per dore, shikonin TV deri ne fund te programeve. Pas kesaj djali ngrihej e ikte.
Nje mbremje me ne fund ai e mori guximin dhe i tha:
- Sara, prej kohesh kam dashur te te kerkoj dicka.
- Po thuaje Ć¢ā‚¬ā€ mermeriti vajze cmendur nga gezimi.
- Kur do te vendosesh qe trregullosh antenen qe te kape dhe kanalin 5 dhe ITALIA 1

Qytetari dhe e dashura katunare

Po i thot nje qytetar te dashures katunare:
Hajde e dashtun dalim ne trotuar se po na shkele ndonje i marre.
Dalin kta ntrotuar, ec e ec e ec pas 1 ore i thot kjo katunarja:
Ku eshte ma aj trutuar se u kputem tu ec.


Heshtja Burri dhe Gruaja

Gruaja: I dashur, dua te te them dicka, por a me premton se nuk do ti trogosh askujt,
Burri: Patjeter, e dashur.
Gruaja: Me duhen 3000 mije euro....
Burri: Pa gajle, zere se sdegjova gje.

Goca e mamas

I thote mamaja vajzes se vet: te keqen mami, nese nje djal te kap nga bytha ti thuaji MOS, kurse po te kapi nga gjoksi thoji NDALO!

Vajza i thote mami po dje nje cun mua me kapi edhe nga bytha edhe nga gjoksi dhe une i thashe MOS NDALO!


Gjirokastriti

Nje gjirokastri shkoj te dilte ne banje dh ne vc i rane 20 cent dhe po mendonte ta fus dori e ti marr 20 cent apo jo pasi u mendua mir morri portofolin dhe nxorri 1 euro dhe holli vc dhe tha tani u bene 1.20 cent dhe po e fus dhe po i marr.

Ne autostrade

Gruaja degjon ne radio nje njoftim se ne autostraden ku po kalonte dhe i shoqi ne ato momente dikush po ecte ne drejtim te kundert. E shqetesuar i telefonon burrit ne celular: I dashur, bej kujdes se ne autostrade nje i cmendur po ecen ne drejtim te kundert me ty! ƃā€”fare thua moj -ja pret i shoqi - nuk eshte vetem nje ...
2 Faqe 1 2 
Totali i pėrdoruesve tek Barcaleta: 6 (0 Pėrdoruesit e Rregjistruar 6 Vizitorė dhe 0 Pėrdorues Anonim)
Pėrdoruesit e dukshėm janė: 0