Llogaria ime
AOL Portal
RUSI 2018

>> Kreu Sport->RUSI 2018->Ndeshjet e skuadres: Kroaci
Ndeshjet e skuadr�s: Kroaci
n Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.16 Qer 2018 - 21:00D
Kroaci 2-0 Nigeri
2.21 Qer 2018 - 20:00D
Argjentine 0-3 Kroaci
3.26 Qer 2018 - 20:00D
Islande 1-2 Kroaci
4.01 Kor 2018 - 20:001/8
Kroaci 1-1 Danimarke
5.07 Kor 2018 - 20:001/4
Rusi 2-2 Kroaci
6.11 Kor 2018 - 20:001/2
Angli 1-2 Kroaci
7.15 Kor 2018 - 17:00Finale
France 4-2 Kroaci

T� gjitha ndeshjet e Grupit Finale

n Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.16 Qer 2018 - 15:00D
Argjentine 1-1 Islande
2.16 Qer 2018 - 21:00D
Kroaci 2-0 Nigeri
3.21 Qer 2018 - 20:00D
Argjentine 0-3 Kroaci
4.22 Qer 2018 - 17:00D
Nigeri 2-0 Islande
5.26 Qer 2018 - 20:00D
Islande 1-2 Kroaci
6.26 Qer 2018 - 20:00D
Nigeri 1-2 Argjentine
7.30 Qer 2018 - 16:001/8
France 4-3 Argjentine
8.30 Qer 2018 - 20:001/8
Uruguaj 2-1 Portugali
9.01 Kor 2018 - 16:001/8
Spanje 1-1 Rusi
10.01 Kor 2018 - 20:001/8
Kroaci 1-1 Danimarke
11.02 Kor 2018 - 16:001/8
Brazil 2-0 Meksike
12.02 Kor 2018 - 20:001/8
Belgjike 3-2 Japoni
13.03 Kor 2018 - 16:001/8
Suedi 1-0 Zvicerr
14.03 Kor 2018 - 20:001/8
Kolumbi 0-0 Angli
15.06 Kor 2018 - 16:001/4
France 2-0 Uruguaj
16.06 Kor 2018 - 20:001/4
Brazil 1-2 Belgjike
17.07 Kor 2018 - 16:001/4
Angli 2-0 Suedi
18.07 Kor 2018 - 20:001/4
Rusi 2-2 Kroaci
19.10 Kor 2018 - 20:001/2
France 1-0 Belgjike
20.11 Kor 2018 - 20:001/2
Angli 1-2 Kroaci
21.15 Kor 2018 - 17:00Finale
France 4-2 Kroaci
Lajme nga Sporti
Vendimi/ “Rusi 2018” nën syrin e teknologjisë
Teknologjia pjesë e Boterorit “Rusi 2018”. Presidenti i organit më të lartë të fubollit botërorë Fifa, Gianni Infatino ka deklaruar së ne botërorin “Rusi 2018” do të apliokohet mo...

“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”
Brazili është skuadra e parë në botë që pret biletën për në fazën finale të Botërorit të vitit 2018, që do të zhvillohet në Rusi.Kombëtarja 5 herë kampione e botës fitoi me leht...

Flakadanët në “Renzo Barberas”, mediat e huaja shënjestrojnë shqipërinë
Ndeshja historike mes Italisë dhe Shqipërisë, e para zyrtare mes dy kombëtareve, u përfol në mediat sportive botërore më shumë për ngjarjet e papëlqyeshme të ndodhura në shkallët e ...

Kalendari i grupeve te RUSI 2018
Grupi A
Skuadra-Gola+GolaPik�
Uruguaj-059
Rusi-486
Arabia Saudite-723
Egjipt-620

Grupi B
Skuadra-Gola+GolaPik�
Spanje-565
Portugali-455
Iran-224
Marok-421

Grupi C
Skuadra-Gola+GolaPik�
France-137
Danimarke-125
Peru-223
Australi-521

Grupi D
Skuadra-Gola+GolaPik�
Kroaci-179
Argjentine-534
Nigeri-433
Islande-521

Grupi E
Skuadra-Gola+GolaPik�
Brazil-157
Zvicerr-455
Serbi-423
Kosta Rike-521

Grupi F
Skuadra-Gola+GolaPik�
Suedi-256
Meksike-436
Korea e jugut-333
Gjermani-423

Grupi G
Skuadra-Gola+GolaPik�
Belgjike-299
Angli-386
Tunizi-853
Panama-1120

Grupi H
Skuadra-Gola+GolaPik�
Kolumbi-256
Senegal-444
Japoni-444
Poloni-523