Llogaria ime
AOL Portal


Enid

Simtoma e enjtjes

Pershendetje, jam I interesuar ne lidhje me djalin tim, desha t'ju pyes dicka nese eshte e pranueshme Brenda mundesive qe ju keni : Si fillim ka patur nje enjtje ne buzen e siperme pothuajse Brenda 1 jave 3 here,me pas kjo enjtje kaloi rreth syrit ne vetull,mbas 1 dite I ka kaluar enjtja ne krah, d.m.th jane enjtje me nje diameter 6 me 6 cm.ju lutem do ju isha mirnjohes ne nje pergjigje tuajen sa me shpejt te jete e mundur.Ju faleminderit per mirkuptimin.
Derguar me: Hėnė, 25 Nėntor 2013 00:46
Shendeti1. Si mund ta rris penisin

2. A ban nji tem per inhalime

3. Mendoni qe eshte e vertete?

4. Varesia

5. Pyetje per shendetin.

6. si te zbardhojme dhembet?

7. perse mbushen janiket me fryme

8. zvoglimi i gjoksit

9. menstruacionet

10. sperma

Raporto!
PERGJIJU PYETJES
Si do te duket mepas ajo qe po shkruani
Pergjigjet e dhėna (1)

Agron Nikaj
Mund te behet fjale per simptomen e Urtikaries.

Urtikarie shfaqet si enjtje dhe spostohet ne vende te ndryshme te trupit. Prejardhja e kesaj simptome nuk eshte e qarte sepse mund te shkaktohet nga shume faktore:
1. Alergji ndaj ushqimesh
2. Ekspozim ndaj te nxehtit te forte apo ndaj shume ftohtit
3. Pickim nga insekte
4. Alergji nga pelhurera (batanije, jorgan, dyshek, veshje) qe lekura i shkakton
5. Infeksione apo semundje si lupus dhe leucemia
6. etj...

Sidoqofte nevojitet qe personi te paraqitet tek nje mjek specialist dermatolog sepse informacionet ne internet mund te mos jene te sakta.
· Derguar me: Hėnė, 25 Nėntor 2013 20:00 · Raporto