Llogaria ime
AOL Portal


pa emer

menstruacionet

pershendetje vjerren time e kane lene periodat en moshen 48 vjecare mirepo tani ne mishen 52 vjecare i kane ardhur perseri,ka dhimbje shpine dhe hemoragji jo normale per moshen qe ka. ka dhe nje pucerr ne qafen e mitres, a eshte normale qe te vijne ato ne nje moshe te tille,dhe pas 4 vite nderprerje. ju lutem me ktheni nje pergjijgje
Derguar me: Hėnė, 04 Nėntor 2013 21:05
Shendeti1. Si mund ta rris penisin

2. A ban nji tem per inhalime

3. Mendoni qe eshte e vertete?

4. Varesia

5. Pyetje per shendetin.

6. si te zbardhojme dhembet?

7. perse mbushen janiket me fryme

8. zvoglimi i gjoksit

9. Simtoma e enjtjes

10. sperma

Raporto!
PERGJIJU PYETJES
Si do te duket mepas ajo qe po shkruani
Pergjigjet e dhėna (1)

Armend Qushku
Pėrgjigja e Saktė!

Pershendetje , eshte dicka normale pasi ajo ndodhet ne periudhen e peri-menopauzes dhe disave iu rikthehen me hipermenorre (qe do te thote rrjedhje gjaku me e madhe se normalisht). Eshte nje periudhe qe grate duhet te jene gjithnje ne kontakt me gjinekologun . Eshte e rendesishme qe te mos riperseritet perseri . Nese keni dyshime per "puccrren" mund te prisni qe te kaloje ky episod dhe pasi te mbaroje hemorragjia te vizitohet tek gjinekologu ku me ane te isteroskopise mund t'ju thote me shume rreth problemit .

· Derguar me: Martė, 05 Nėntor 2013 20:29 · Raporto