Llogaria ime
AOL Portal


Ernes

Iliret

Kush jan iliret
Derguar me: Premte, 20 Maj 2016 23:08
Arti dhe Kultura1. Posta

2. Huazimet e masmedias

3. Cfar esht aw snap

4. Cka eshte proza

5. Me pelcen porrno

6. Kombetarja

7. Radiatori eshte i ndertuar nga:

8. Hena

9. A ka pun per gruan ne kete dit qe se ben

10. Si te kujdesemi kur jemi me tiroide teprice jodi

Raporto!
PERGJIJU PYETJES
Si do te duket mepas ajo qe po shkruani
Pergjigjet e dhėna (1)

Agron Nikaj
Ilirėt ishin popull i lashtė i Gadishullit Ballkanik dhe paraardhėsit e popullit shqiptar[citim i duhur]. Disa historianė besojnė se ilirėt ishin trashėgimtarėt e vetėm tė pellazgėve[citim i duhur], banorėt mė tė lashtė tė siujdhesės.


Nė lashtėsi u krijuan marrdhėnie mes fiseve ilire dhe grekėve. Nė vitin 342 p.e.s. Demosteni u pėrpoq tė bėnte pėr vete ilirėt nė luftė kundėr Maqedonasve. Nė qindvjeēarin e II dhe III p.e.s. fisi ilir i ardianėve krijuan njė mbretėri me qendėr Shkodrėn. Pas pushtimeve romake nė fillim tė qv.III mbretėria ilire u kufizua me gjysmėn e saj veriore.
· Derguar me: Premte, 20 Maj 2016 23:19 · Raporto