Llogaria ime
AOL Portal
Finance
Kreu Finance Tregu i Karburanteve Indeksi i Bursave Konvertuesi i Valutave Statistika Faqe Financiare
>> Kreu Finance

Lajme nga Ekonomia dhe Financa

Paga e luftës, Drejtoria e Tatimeve shpjegon kriteret që duhen plotësuar
Ndihma financiare për periudhën e ‘luftës’ si pasojë e pandemisë nga koronavirusi, do të përfitohet nga një subjekt nëse plotësohen kushtet e përcaktuara me vendim të këshillit të...

Shoqata e biznesit: Të veprohet sa më shpejt, ja 8 propozimet
Dhomat e Tregtisë dhe shoqatat e tjera të biznesit, në një shkresë zyrtare që i kanë dërguar kryeministrit Edi Rama, ministres së financave Anila Denaj, ministrit të shtetit për Mbrotjen...

Ministrja Denaj: Si te aplikoni per ''pagen e luftes''
Ministrja e Ekonomisë së Financave, Anila Denaj ka ftuar të gjithë qytetarët që të aplikojnë për pagesën e papunësisë në kohën e COVID-19.Denaj thotë se ndihma ekonomike që do të p...

Luhatja e kursit, bie serish monedha europiane
Euro ka vijuar tendencën e fortë rënëse edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 127.68 lekë, me një rënie prej 0.83 lekë n...

Qeveria rrit taksën për liçensimin e karburanteve, fatura bie mbi qytetarët
Karburantet që funksionojnë në territorin e Bashkisë së Tiranës do të paguajnë 30-fish më shumë për tarifën e riliçensimit. Për karburantet që ushtrojnë aktivitetin jashtë territor...

Rruga e Arbrit/ Kompania private merr përsipër ndërtimin dhe përcakton taksën për kalimin e saj
Rreth 250 mln euro do të kushtojë ndërtimi i rrugës së Arbërit dhe oferta e pa kërkuar ka ardhur kompania “Gjoka Konstruksion” e cila fitoi të dr...

Thellohet skandali me kompaninë Bankers Petrolium
Thellohet skandali me kompaninë e nxjerrjes se naftës, Bankers Petrolium. Një tjetër raport i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore ka zbuluar se Bankers ka manipuluar dokumentacionin pë...

Vendimi i Qeverisë, lajm i keq për udhëtarët që përdorin Rinasin
Nuk është aspak çudi se ne shqiptarët udhëtojmë më shtrenjt me avion se fqinjët apo qytetarët e vendeve europiane. Jo vetëm që aeroporti i Rinasit nuk ka konkurent, pra është i vetm...

Treguesi i kursit ne Shqiperi


Treguesi financiar ne Kosove sipas BQE