Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1345
Albania Online Sport - Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve
Llogaria ime
AOL Portal Sport
14 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza A

Rusi
Arabia Saudite
15 Qer 2018
ORA: 14:00

Gr./Faza A

Egjipt
Uruguaj
15 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza B

Marok
Iran
15 Qer 2018
ORA: 20:00

Gr./Faza B

Portugali
Spanje
>> Kreu Sport->Lajme nga Sporti->Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve

Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve


Pėr herė tė parė, njė skuadėr kosovare do tė jetė pjesė e elitės sė futbollit europian pėr klube, me Trepēėn ’89 qė do tė ketė njė vend nderi nė Champions League, edhe pse nė fazėn parakualifikuese.

Skuadra nga Mitrovica mori edhe sigurinė matematikore si kampionia e re e Superligės sė Kosovės, e pėr kėtė arsye, rrjeti britanik BBC i kushtoi vėmendje nė transmetimet e tij.

“Trepēa ’89 do tė bėhet muajin e ardhshėm klubi i parė kosovar qė do tė konkurrojė nė Europė, kur ata tė luajnė nė kualifikueset e Championsit”, shkruhet nė median prestigjioze britanike, BBC.

Skuadra, nga shteti mė i ri shqifolės i Ballkanit, do tė impenjohet nė kompeticionin kontinental mė 27 ose 28 qershor.

Trepēa 89 ėshtė njė prej 4 klubeve nga Superliga e Kosovės, qė ka arritur tė kalojė “sitėn” e vėshtirė tė kritereve tė licencimit nga UEFA.

Kosova hyri nė FIFA dhe UEFA nė vitin 2016, por as kampionėve tė Ferronikelit, dhe as fituesve tė Kupės, Prishtinės, nuk iu garantua pjesėmarrja nė Europė vitin e kaluar.

Tre prej ekipeve qė mund tė pėrballen me Trepēėn nė Champions janė kampionėt e Uellsit, The Neė Saints, ekipi Linfield nga Irlanda e Veriut, apo modestėt e Vikingur, qė fituan titullin nė Ishujt Faroe.

Kosovės pritet t’i shtohen dy klube edhe nė Europa League, fituesi i Kupės sė Kosovės dhe vendi i dytė nė kampionat.


Imazhe nga ArtikulliTags:
Lexuar 1132 here / Marre nga Top-channel. Tv
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Lajme te tjera nga Sporti
Hollandė, Feynordi shpallet kampion pas 18 vjetėsh
Pas 18 vjetėsh, Feyenoord fitoi titullin nė Eredivisie duke festuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme trofeun e 15-tė kampionPėr kėtė ditė tė shumėpritur, tifozėt Roterdamas kishin mbushur jo vetėm impi...

Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės
Edhe pse sezoni futbollistik ende nuk është mbyllur, drejtuesit e klubit Realit duken të vendosur për të rinovuar me trajnerin Zidane. Real Madrid është në f...

Chelsea kampion i Anglisė, Conte: Tani dua dhe FA Cup
Edhe pse janė edhe dy javė pėr t’u luajtur nė Premier League-n angleze, Chelsea i drejtuar nga italiani Conte ka siguruar titullin kampion edhe zyrtarisht.“Bluve tė Londrės” i mjaftoi njė gol nė mi...

Memushaj pranė Bolognas
Ledian Memushaj ėshtė gjithnjė e mė pranė Bolognas. Me rrėzimin e Pescarės nė Serinė B, mesfushori i kombėtares shqiptare edhe pse mban nė krah shiritin e kapitenit te skuadra abruceze me shumė gja...

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Skėnderbeu Korēė 36 22 6 8 68 41 +27 72
2 Kukėsi 36 18 9 9 61 41 +20 63
3 Luftėtari Gjir… 36 16 11 9 47 37 +10 59
4 Laēi 36 16 8 12 45 39 +6 56
5 Partizani Tirana 36 15 8 13 41 36 +5 53
6 Flamurtari 36 11 13 12 37 37 +0 46
7 Kamza 36 12 10 14 37 41 -4 46
8 Teuta Durrės 36 12 10 14 55 58 -3 46
9 Vllaznia Shkodėr 36 12 8 16 38 42 -4 44
10 Lushnja 36 2 5 29 29 86 -57 11

NDESHJET E SUPERLIGES
Wed 23/05/18 Laēi 4 - 2 Teuta Durrės
Wed 23/05/18 Lushnja 1 - 2 Luftėtari Gjir…
Wed 23/05/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 5 Vllaznia Shkodėr
Wed 23/05/18 Partizani Tirana 0 - 1 Kamza
Wed 23/05/18 Kukėsi 2 - 2 Flamurtari
Sat 19/05/18 Vllaznia Shkodėr 2 - 1 Kukėsi
Sat 19/05/18 Luftėtari Gjir… 3 - 1 Skėnderbeu Korēė
Sat 19/05/18 Flamurtari 1 - 2 Partizani Tirana
Sat 19/05/18 Teuta Durrės 6 - 2 Lushnja
Sat 19/05/18 Kamza 1 - 2 Laēi
Sun 13/05/18 Kukėsi 2 - 2 Luftėtari Gjir…
Sun 13/05/18 Laēi 3 - 1 Lushnja
Sun 13/05/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 3 Teuta Durrės
Sun 13/05/18 Partizani Tirana 2 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sun 13/05/18 Kamza 1 - 0 Flamurtari
Wed 09/05/18 Teuta Durrės 3 - 2 Kukėsi
Wed 09/05/18 Vllaznia Shkodėr 0 - 0 Kamza
Wed 09/05/18 Luftėtari Gjir… 2 - 2 Partizani Tirana
Wed 09/05/18 Lushnja 2 - 4 Skėnderbeu Korēė
Wed 09/05/18 Flamurtari 0 - 0 Laēi

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES