Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Sport  

Gr./Faza G

Spanje [3]
Itali [0]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Kosove [0]
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza G

Itali
Izrael
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Islande
Ukrahine
>> Kreu Sport->Lajme nga Sporti->Shqipėria do tė luajė nė “Renzo Barbera”

Shqipėria do tė luajė nė “Renzo Barbera”


Italia do ta presë Shqipërinë në “Renzo Barbera” të Palermos, në mbrëmjen e 24 marsit, në ndeshjen e radhës eliminatore për Kupën e Botës.

Italia, që është kokë e Grupit G me 10 pikë, po aq sa edhe Spanja, kthehet në luajë në Palermo pas 1 viti e gjysmë nga suksesi që arriti me Bullgarinë, në fushatën eliminatore të Euro 2016.

Palermo ka qenë një qytet me fat për kombëtaren italiane, ku në 13 ndeshjet e luajtura numërojnë 11 fitore, një barazim dhe vetëm një humbje, atë me Kroacinë në vitin 1994.

Shqipëria dhe Italia kanë vetëm një përballje në historinë e tyre, atë të 18 nëntorit 2014, në miqësoren e luajtur në Xhenoa, ku ‘azzurrët’ fituan me rezultatin e ngushtë 1-0.

Ai takim mbahet mend për emocionet e mëdha që solli, me tifozët shqiptarë që mbushën stadiumin në Xhenoa dhe në kor kënduan të dy himnet, italian dhe shqiptar.

Sa i përket takimit të Marsit, trajneri italian i kombëtares pati deklaruar pak kohë më parë se preferonte të ndeshej me bashkpatriotët e tij në qytete të tilla si Bergamo apo Bolonja. Por FIGC nuk ja ka plotësuar këtë dëshirë De Biazit nisur edhe nga numri i madh i shqiptarëve në ato anë.Imazhe nga ArtikulliTags:
Lexuar 467 here / Marre nga Top-channel. Tv
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Lajme te tjera nga Sporti
Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve
Pėr herė tė parė, njė skuadėr kosovare do tė jetė pjesė e elitės sė futbollit europian pėr klube, me Trepēėn ’89 qė do tė ketė njė vend nderi nė Champions League, edhe pse nė fazėn parakualifikuese...

Hollandė, Feynordi shpallet kampion pas 18 vjetėsh
Pas 18 vjetėsh, Feyenoord fitoi titullin nė Eredivisie duke festuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme trofeun e 15-tė kampionPėr kėtė ditė tė shumėpritur, tifozėt Roterdamas kishin mbushur jo vetėm impi...

Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės
Edhe pse sezoni futbollistik ende nuk është mbyllur, drejtuesit e klubit Realit duken të vendosur për të rinovuar me trajnerin Zidane. Real Madrid është në f...

Chelsea kampion i Anglisė, Conte: Tani dua dhe FA Cup
Edhe pse janė edhe dy javė pėr t’u luajtur nė Premier League-n angleze, Chelsea i drejtuar nga italiani Conte ka siguruar titullin kampion edhe zyrtarisht.“Bluve tė Londrės” i mjaftoi njė gol nė mi...

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Skėnderbeu Korēė 16 11 4 1 31 11 +20 37
2 Flamurtari 16 7 7 2 18 10 +8 28
3 Laēi 16 8 3 5 19 13 +6 27
4 Kukėsi 16 7 4 5 26 19 +7 25
5 Partizani Tirana 16 7 3 6 15 16 -1 24
6 Kamza 16 6 5 5 15 16 -1 23
7 Luftėtari Gjir… 16 5 4 7 18 19 -1 19
8 Teuta Durrės 16 4 3 9 18 27 -9 15
9 Vllaznia Shkodėr 16 4 3 9 14 22 -8 15
10 Lushnja 16 2 2 12 11 32 -21 8

NDESHJET E SUPERLIGES
Fri 22/12/17 Laēi 3 - 1 Lushnja
Fri 22/12/17 Skėnderbeu Korēė 3 - 1 Teuta Durrės
Fri 22/12/17 Kukėsi 1 - 2 Luftėtari Gjir…
Fri 22/12/17 Kamza 0 - 3 Flamurtari
Fri 22/12/17 Partizani Tirana 3 - 1 Vllaznia Shkodėr
Sun 17/12/17 Teuta Durrės 1 - 2 Kukėsi
Sun 17/12/17 Flamurtari 0 - 1 Laēi
Sun 17/12/17 Luftėtari Gjir… 5 - 0 Partizani Tirana
Sat 16/12/17 Lushnja 1 - 3 Skėnderbeu Korēė
Sat 16/12/17 Vllaznia Shkodėr 3 - 2 Kamza
Sun 10/12/17 Partizani Tirana 2 - 1 Teuta Durrės
Sun 10/12/17 Laēi 1 - 0 Skėnderbeu Korēė
Sun 10/12/17 Kamza 0 - 1 Luftėtari Gjir…
Sat 09/12/17 Flamurtari 2 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 09/12/17 Kukėsi 1 - 3 Lushnja
Mon 04/12/17 Luftėtari Gjir… 1 - 1 Flamurtari
Sun 03/12/17 Vllaznia Shkodėr 1 - 2 Laēi
Sun 03/12/17 Lushnja 0 - 3 Partizani Tirana
Sat 02/12/17 Skėnderbeu Korēė 2 - 1 Kukėsi
Sat 02/12/17 Teuta Durrės 0 - 1 Kamza
Fri 26/01/18 Luftėtari Gjir… 14 : 00 Skėnderbeu Korēė
Fri 26/01/18 Kamza 14 : 00 Laēi
Fri 26/01/18 Teuta Durrės 14 : 00 Lushnja
Fri 26/01/18 Vllaznia Shkodėr 17 : 00 Kukėsi
Fri 26/01/18 Flamurtari 17 : 00 Partizani Tirana
Sun 04/02/18 Partizani Tirana 14 : 00 Kamza
Sun 04/02/18 Kukėsi 14 : 00 Flamurtari
Sun 04/02/18 Laēi 14 : 00 Teuta Durrės
Sun 04/02/18 Skėnderbeu Korēė 14 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sun 04/02/18 Lushnja 14 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 10/02/18 Teuta Durrės 01 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 10/02/18 Lushnja 01 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 10/02/18 Partizani Tirana 01 : 00 Laēi
Sat 10/02/18 Skėnderbeu Korēė 01 : 00 Flamurtari
Sat 10/02/18 Kukėsi 01 : 00 Kamza
Sat 17/02/18 Kamza 01 : 00 Skėnderbeu Korēė
Sat 17/02/18 Laēi 01 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 17/02/18 Flamurtari 01 : 00 Lushnja
Sat 17/02/18 Vllaznia Shkodėr 01 : 00 Teuta Durrės
Sat 17/02/18 Partizani Tirana 01 : 00 Kukėsi

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES

 

Veriu Portal Portal
© Veriu Portal Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Veriu Portal? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Veriu Portal faqe fillestare Video
Kontakto Shto Veriu Portal favorite Lajme