Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1345
Albania Online Sport - Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės
Llogaria ime
AOL Portal Sport
14 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza A

Rusi
Arabia Saudite
15 Qer 2018
ORA: 14:00

Gr./Faza A

Egjipt
Uruguaj
15 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza B

Marok
Iran
15 Qer 2018
ORA: 20:00

Gr./Faza B

Portugali
Spanje
>> Kreu Sport->Lajme nga Sporti->Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės

Real Madrid/ Zidanė njė hap larg rinovimit tė kontratės


Edhe pse sezoni futbollistik ende nuk është mbyllur, drejtuesit e klubit Realit duken të vendosur për të rinovuar me trajnerin Zidane.

Real Madrid është në finale të Champions dhe në garë për La Ligan.

Zinedine Zidane, do të jetë trajner i Realit të Madridit deri në vitin 2020.

Drejtuesit e Los Blancos nuk kanë më asnjë dyshim, francezi duhet të qëndrojë në këtë detyrë të paktën edhe për tre sezonet e ardhshme. Oferta e rinovimit të kontratës është mbi tavolinë dhe Zizu mund ta firmosë kur të dojë.

Presidenti Florentino Perez nuk i nevojitet më shumë kohë për të hequr dyshimet e tij edhe nëse Reali nuk do të arrijë të triumfojë në Champions. Ai ka besim të plotë të francezi, i cili e drejton skuadrën prej 17 muajsh.

Sipas mediave spanjolle ka qenë vetë Zidane, i cili e ka shtyrë për pak kohë firmën, sepse dëshiron të jetë maksimalisht i përqendruar për ta mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin, fituar titullin në La Liga dhe Champions Leaguen.

Kontrata e re parashikon një rritje të ndjeshme të pagës krahasuar me shumën që do të përfitonte francezi në bazë të marrëveshjes së vjetër që skadonte në 2018-ën.

Ronaldo urdhëron Realin të heqë qafe Moratën dhe Benzemanë

Cristiano Ronaldo i imponohet Realit të Madridit dhe i kërkon të nxjerrë në merkato Alvaro Morata-n.

Sipas asaj që publikohet te “Don Balon”, ylli portugez dëshiron që sulmuesi 24-vjeçar të mos jetë pjesë e “Los Blancos”, ashtu sikurse edhe Karim Benzema.

Por jo vetëm kaq, 32-vjeçari i ka bërë edhe një kërkesë tjetër drejtuesve të Realit të Madridit, blerjen e futbollistit të Portos Andre Silva për të zëvendësuar këtë dyshe sulmuese.

Alvaro Morata prej kohësh është vënë në qendër të zërave të merkatos.

E ardhmja e tij duket se do të jetë më shumë drejt Premier League, ku 2 klubet më të interesuara për të janë pikërisht Manchester United dhe Chelsea, të cilët janë gati të shpenzojnë shifra shumë të larta për të siguruar kartonin e tij.Imazhe nga ArtikulliTags:
Lexuar 1038 here / Marre nga Top-channel. Tv
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Lajme te tjera nga Sporti
Trepēa ’89, skuadra e parė Kosovare nė Ligėn e Kampioneve
Pėr herė tė parė, njė skuadėr kosovare do tė jetė pjesė e elitės sė futbollit europian pėr klube, me Trepēėn ’89 qė do tė ketė njė vend nderi nė Champions League, edhe pse nė fazėn parakualifikuese...

Hollandė, Feynordi shpallet kampion pas 18 vjetėsh
Pas 18 vjetėsh, Feyenoord fitoi titullin nė Eredivisie duke festuar nė mėnyrė tė jashtėzakonshme trofeun e 15-tė kampionPėr kėtė ditė tė shumėpritur, tifozėt Roterdamas kishin mbushur jo vetėm impi...

Chelsea kampion i Anglisė, Conte: Tani dua dhe FA Cup
Edhe pse janė edhe dy javė pėr t’u luajtur nė Premier League-n angleze, Chelsea i drejtuar nga italiani Conte ka siguruar titullin kampion edhe zyrtarisht.“Bluve tė Londrės” i mjaftoi njė gol nė mi...

Memushaj pranė Bolognas
Ledian Memushaj ėshtė gjithnjė e mė pranė Bolognas. Me rrėzimin e Pescarės nė Serinė B, mesfushori i kombėtares shqiptare edhe pse mban nė krah shiritin e kapitenit te skuadra abruceze me shumė gja...

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Skėnderbeu Korēė 36 22 6 8 68 41 +27 72
2 Kukėsi 36 18 9 9 61 41 +20 63
3 Luftėtari Gjir… 36 16 11 9 47 37 +10 59
4 Laēi 36 16 8 12 45 39 +6 56
5 Partizani Tirana 36 15 8 13 41 36 +5 53
6 Flamurtari 36 11 13 12 37 37 +0 46
7 Kamza 36 12 10 14 37 41 -4 46
8 Teuta Durrės 36 12 10 14 55 58 -3 46
9 Vllaznia Shkodėr 36 12 8 16 38 42 -4 44
10 Lushnja 36 2 5 29 29 86 -57 11

NDESHJET E SUPERLIGES
Wed 23/05/18 Laēi 4 - 2 Teuta Durrės
Wed 23/05/18 Lushnja 1 - 2 Luftėtari Gjir…
Wed 23/05/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 5 Vllaznia Shkodėr
Wed 23/05/18 Partizani Tirana 0 - 1 Kamza
Wed 23/05/18 Kukėsi 2 - 2 Flamurtari
Sat 19/05/18 Vllaznia Shkodėr 2 - 1 Kukėsi
Sat 19/05/18 Luftėtari Gjir… 3 - 1 Skėnderbeu Korēė
Sat 19/05/18 Flamurtari 1 - 2 Partizani Tirana
Sat 19/05/18 Teuta Durrės 6 - 2 Lushnja
Sat 19/05/18 Kamza 1 - 2 Laēi
Sun 13/05/18 Kukėsi 2 - 2 Luftėtari Gjir…
Sun 13/05/18 Laēi 3 - 1 Lushnja
Sun 13/05/18 Skėnderbeu Korēė 1 - 3 Teuta Durrės
Sun 13/05/18 Partizani Tirana 2 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sun 13/05/18 Kamza 1 - 0 Flamurtari
Wed 09/05/18 Teuta Durrės 3 - 2 Kukėsi
Wed 09/05/18 Vllaznia Shkodėr 0 - 0 Kamza
Wed 09/05/18 Luftėtari Gjir… 2 - 2 Partizani Tirana
Wed 09/05/18 Lushnja 2 - 4 Skėnderbeu Korēė
Wed 09/05/18 Flamurtari 0 - 0 Laēi

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES