Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Sport  

Gr./Faza I

Kosove [1]
Islande [2]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Ukrahine [0]
11 Qer 2017
ORA: 18:00

Gr./Faza I

Finlande
Ukrahine
11 Qer 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Kosove
Turqi
>> Kreu Sport
Raiola ēmend Milanin, i ofron Donnarumma-n Interit
Mino Raiola befason tė gjithė dhe i ofron portierin Donnarumma, Interit. Lajmi i bujshėm bėhet i ditur nga e pėrditshmja italiane 'Corriere Dello Sport' sipas sė cilės agjenti i futbollistit tė Milanit ka nisur bisedimet me drejtuesit e klubit zik...
Katėr ekipe angleze nė garė pėr Elseid Hysaj Simeone refuzon ofertėn e Interit

Vettel rikthen Ferrarin te fitorja nė F1
Njė fitore e madhe, njė fitore e merituar dhe njė rikthim i Vettelit e Ferrarit nė majėn e podiumit tė njė Ēmimi tė Madh tė Formulės 1, e kėtė e kanė bėrė qė nė garėn e parė tė Australisė nė Melbourne.Gjermani 4 herė kampion i botės i “kokėkuqes” ...
F1 rikthehet nė francė pas 10 vitesh mungesėAudienca e dobėt, Malajzia e Singapori i thonė lamtumirė Formula 1

Aksident i frikshėm nė “Rally Dakar” (Video)
Carlos Sainz pėsoi njė aksident tė frikshėm nė “Rally Dakar 2017”.Piloti veteran spanjoll doli nga rruga dhe ra poshtė 15 metra, kur duheshin vetėm 5 km nga fundi i etapės.Fituesi i garės sė Dakar nė 2010 dhe dy herė kampioni i botės nė Rally, ish...
Aksident i rėndė nė MotoGp, vdes piloti Luis SalomMotoGP: Marc Maquez triumfon ne pisten e Le Mans

Lorik Cana e pranon: Futbollin e lashė pėr shkak tė zemrės !
Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë.I ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”, ish-­kapiteni kuq ...
Starton nė Tale tė Lezhės kampionati i parė i peshkimit Angelina Jolie dhe CR7 bashkė nė njė serialin Turk

Klitschko - Joshua, tė shtunėn dueli historik
Boksieri ukrainas, Wladimir Klitschko dhe britanikut Anthony Joshua do tė masin forcėn nė Wembley, nė ndeshjen e boksit qė ėshtė pėrkufizuar si dueli i vitit.41-vjeēari ukrainas vjen nė kėtė pėrballje pasi ka pėsuar disfatėn e tij tė parė nė 11 vi...
Shqipėria pėr herė tė parė nė ''Lojėrat Islamike''Akuza e Peshėngritėses, Presidenti Federatės mė dhunoi nė zyrė

Vendimi/ “Rusi 2018” nėn syrin e teknologjisė
Teknologjia pjesė e Boterorit “Rusi 2018”. Presidenti i organit mė tė lartė tė fubollit botėrorė Fifa, Gianni Infatino ka deklaruar sė ne botėrorin “Rusi 2018” do tė apliokohet moviola nė fushėn e blertė. Konfirmimi nga ana e numrit njė tė Fifa-s ...
“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”Flakadanėt nė “Renzo Barberas”, mediat e huaja shėnjestrojnė shqipėrinė

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Kukėsi 31 17 14 0 44 15 +29 65
2 Partizani Tirana 31 18 11 2 39 13 +26 65
3 Skėnderbeu Korēė 30 17 8 5 36 15 +21 59
4 Luftėtari Gjir… 30 10 9 11 32 37 -5 39
5 Vllaznia Shkodėr 31 8 14 9 24 25 -1 38
6 Tirana 31 6 14 11 25 29 -4 32
7 Teuta Durrės 30 8 8 14 20 30 -10 32
8 Flamurtari Vlorė 30 10 7 13 36 32 +4 31
9 Laēi 31 7 8 16 16 33 -17 29
10 Korabi Peshkopi 31 2 7 22 10 53 -43 13

NDESHJET E SUPERLIGES
Sat 29/04/17 Kukėsi 2 - 1 Laēi
Sat 29/04/17 Vllaznia Shkodėr 1 - 1 Korabi Peshkopi
Fri 28/04/17 Tirana 1 - 2 Partizani Tirana
Sun 23/04/17 Partizani Tirana 5 - 1 Teuta Durrės
Sun 23/04/17 Laēi 1 - 5 Skėnderbeu Korēė
Sun 23/04/17 Kukėsi 4 - 1 Tirana
Sat 22/04/17 Flamurtari Vlorė 2 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 22/04/17 Korabi Peshkopi 0 - 4 Luftėtari Gjir…
Sun 16/04/17 Vllaznia Shkodėr 1 - 1 Partizani Tirana
Sun 16/04/17 Luftėtari Gjir… 1 - 2 Flamurtari Vlorė
Sat 15/04/17 Tirana 0 - 0 Laēi
Sat 15/04/17 Teuta Durrės 0 - 2 Kukėsi
Sat 15/04/17 Skėnderbeu Korēė 3 - 0 Korabi Peshkopi
Mon 10/04/17 Flamurtari Vlorė 0 - 1 Skėnderbeu Korēė
Mon 10/04/17 Tirana 0 - 0 Teuta Durrės
Sun 09/04/17 Kukėsi 0 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sun 09/04/17 Laēi 2 - 0 Korabi Peshkopi
Sat 08/04/17 Partizani Tirana 2 - 0 Luftėtari Gjir…
Sun 02/04/17 Partizani Tirana 1 - 0 Skėnderbeu Korēė
Sun 02/04/17 Kukėsi 3 - 2 Luftėtari Gjir…
Sun 30/04/17 Luftėtari Gjir… 16 : 00 Skėnderbeu Korēė
Sun 30/04/17 Teuta Durrės 19 : 00 Flamurtari Vlorė
Sat 06/05/17 Flamurtari Vlorė 16 : 00 Tirana
Sat 06/05/17 Korabi Peshkopi 16 : 00 Teuta Durrės
Sat 06/05/17 Partizani Tirana 16 : 00 Kukėsi
Sat 06/05/17 Skėnderbeu Korēė 16 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 06/05/17 Laēi 16 : 00 Luftėtari Gjir…
Wed 10/05/17 Kukėsi 17 : 00 Flamurtari Vlorė
Wed 10/05/17 Partizani Tirana 17 : 00 Laēi
Wed 10/05/17 Vllaznia Shkodėr 17 : 00 Luftėtari Gjir…
Wed 10/05/17 Teuta Durrės 17 : 00 Skėnderbeu Korēė
Wed 10/05/17 Tirana 17 : 00 Korabi Peshkopi
Sat 13/05/17 Korabi Peshkopi 17 : 00 Kukėsi
Sat 13/05/17 Flamurtari Vlorė 17 : 00 Partizani Tirana
Sat 13/05/17 Luftėtari Gjir… 17 : 00 Teuta Durrės
Sat 13/05/17 Skėnderbeu Korēė 17 : 00 Tirana
Sat 13/05/17 Laēi 17 : 00 Vllaznia Shkodėr


 

Veriu Portal Portal
© Veriu Portal Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Veriu Portal? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Veriu Portal faqe fillestare Video
Kontakto Shto Veriu Portal favorite Lajme