Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Lajme  
Lajme

SONDAZHE

A po qeverise e majta me mire se e djathta ne shqiperi?

  • Po
  • Jo
  • Ndoshta
  • Nuk e di
Ajax LoaderTrego Rezultatet


Lajme
Fundit: Situata politike, Meta e Duka tre orė drekė

 Kėmbimi valutor - BSH  Kursi i kėmbimit Kosove - BQE  Moti Sot - Tirana - Shkodra - Prishtina
USD / LEK 127.55(+0.41)
EUR / LEK 135.43(+0.06)
GBP / LEK 158.93(+1.16)
CHF / LEK 127.22(-0.05)
EURO / USD 1.0616 USD
EURO / GBP 0.85145 GBP
EURO / CHF 7.4485 HRK
EURO / JPY 120.11 JPY
Ndryshimi i fundit: 21.02.2017
Sot nė Tetove
KthjellėtKthjellėt
Ultė:-6°C | Lartė:4 °C


Kronike
Pendohet ''truri'' i grabitjeve nė Rinas, tregon emrat e bashkėpunėtorėve
I cilėsuar si truri i grabitjeve, Admir Ēerpija pranon pėrfshirjen nė dy grabitjet e ndodhura nė...
Itali, dy shqiptarė humbasin jetėn nė aksident
Aksident nė Elbasan, vdes 20-vjeēarja , pagosen rėndė 4 tė tjerė
Tiranė, vetėvaret nė burgun 302 i riu nga Dibra
Pogradec, 23-vjeēarja vret bashkėshortin e mė pas veten

Politike
Fleckenstein nė Tiranė: Nuk negocioj pėr ndaljen e protestės sė opozitės
Eurodeputeti gjerman Knut Fleckenstein ka mbėrritur nė Shqipėri nė njė kohė kur klima politike n...
Meta komenton pėr herė tė parė protestėn e opozitės
Rama mbledh grupin parlamentar: Injoroni protestėn e PD, shkoni nė bazė
Protesta, Basha: Na ofruan ''kokėn'' e Tahirit si kompromis, por ne duam qeveri teknike
Dita e tretė e protestės, PD ftesė Metės e Blushit: Bashkohuni me ne

Aktualitet
Situata politike, Meta e Duka tre orė drekė
Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta ėshtė takuar pėr rreth tre orė dje me Agro...
Lezhė, sulmohet ish deputeti i PS. Basha: E rrahu Arben Ndoka
Llalla kėrkon shenjat e gishtave pėr 6 deputetė dhe 3 kryetarė bashkie (EMRAT)
Dekriminalizimi/ KQZ: 19 deputetė kanė probleme, ja kush rrezikon
Protesta e opozitės, reagojnė Rama e Tahiri

Kosova dhe Rajoni
9 vjet shtet, Kosova feston Pavarėsinė
Kosova feston sot 9-vjetorin e pavarėsisė nga Serbia. Gati njė dekadė mė parė, pėrmes njė deklara...
Maqedoni, Zaev pranon dygjuhėsinė, LSDM e BDI drejt bashkqeverisjes
Marrėveshja/ Shqipėria dhe Kosova do veprojnė bashkė ndaj ēdo provokimi
Habit Gruevski: Hoxhallarėt shqiptarė mė rrėzuan nga pushteti
Paralajmėroi ditė tė zeza pėr shqiptarėt, vritet nė Siri xhihadisti Al-Kosova (video)

Bota
Zevėndės presidenti Pence nė Mynih: SHBA, nė krah tė Europės
Zėvendėspresidenti i SHBA, Mike Pence, ishte i pranishėm gjatė sė shtunės nė konferencėn e siguri...
Korea e Jugut, arrestohet bossi i markės ''Samsung''
Klima ksenofobike nė SHBA, emigrantė drejt Kanadasė
Greqia mund tė braktisė euron pėr dollarin ?
DJ Moby rrėfen “sekretet” qė rrethojnė presidencėn Trump

Arsimi dhe Kultura
Kritikoi ministren e Kulturės, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombėtar
Shkarkohet drejtori i Muzeut Kombėtar, Melsi Labi. Shkarkimi i Melsi Labit vjen pas akuzave ...
Shuhet nė moshėn 85-vjeēare shkrimtari Dritėro Agolli
Mbrojti ISIS-in e Bin Ladenin para nxėnėsve, arrestohet nė Shkoder mesuesja
Ministri i Shėndetėsisė Beqja pėrgėnjėshtron lajmin pėr shtyrjen e datės pėr rifillimin e mėsimit
Tjetėr urdhėr nga Ministria e Shėndetėsisė, Shkollat mbyllur deri mė 20 Janar

Ekonomi
Tė ardhurar, sa tė punėsuar ka shqipėria dhe si tatohemi nė krahasim me rajonin
Nė Shqipėri, numri i personave qė zyrtarisht deklarojnė se kanė tė ardhura me tė larta se 2 mili...
Hyn nė fuqi paketa e re fiskale, ja ndryshimet nė tatime-taksa pėr vitin 2017
Koncesioni pėr Rrugėn e Kombit, ja kontrata mes firmės dhe qeverisė
Lajm i keq, pas vitit tė ri pritet rritja e naftės
Eurostat: Shqipėria, vendi i dytė mė i varfėr nė Europė

Sociale
Shifrat/ Popullsia e shqipėrisė rritet pėr herė tė parė pas 16 vitesh
Popullsia e Shqipërisë në 1 Janar 2017, rezultoi 2.88 milionë duke pësua...
Sa shpenzojnė shqiptarėt pėr tė ngrėnė? Krahasohemi me vendet Afrikane
Ja si mund tė verifikoni online pagesėn e sigurimeve nga punėdhėnėsi
Shėndetėsia falas ? Shqiptarėt paguajnė 170 mln euro nė vit pėr kurim
Makinat para vitit 2000, sa do paguani pėr t’i ‘shpėtuar’

Analiza
DW: Brukseli dyshon se zgjedhjet e Qershorit do tė manipulohen
Agjencia gjermane e lajmeve Dojçe-Wele, në versionin e saj shqip, ka analizuar situat...
“Nėse BE s’mban premtimin pėr Ballkanin, mund tė shpėrthejė lufta”
60% e gjyqeve kundėr Shqipėrisė, biznes familjar i Avokates sė Shtetit
Washington Times: Sorosiani Lu po bėn lojėra politike nė Shqipėri
Pėrplasja Lu-Llalla, “Huffington Post”: SHBA, ta heqė ambasadorin

 

Veriu Portal Portal
© Veriu Portal Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Veriu Portal? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Veriu Portal faqe fillestare Video
Kontakto Shto Veriu Portal favorite Lajme