Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Lajme  
Lajme->Aktualitet->Gjermania dhe Italia pezullojnė ''Shengenin'' pėr 10 ditė

SONDAZHE

A po qeverise e majta me mire se e djathta ne shqiperi?

  • Po
  • Jo
  • Ndoshta
  • Nuk e di
Ajax LoaderTrego Rezultatet


Gjermania dhe Italia pezullojnė ''Shengenin'' pėr 10 ditė
Publikuar me: Enjte, 18 Maj 2017 18:24
zoom

Samiti i G20 do të mbahet më 7-8 korrik në Hamburg dhe, për t’iu shmangur rreziqeve të ndryshme do të ketë kontrolle të mëdha, para dhe pas samitit.

Pas Italisë edhe Gjermania ka pezulluar Shengenin dhe arsyeja është e njëjtë, Samitet e G7 dhe G20.

Italia ka pezulluar Shengenin për dhjetë ditë dhe kjo do të vlejë deri në fund të muajit maj.

Samiti i G20 do të mbahet më 7-8 korrik në Hamburg dhe në mënyrë për t’iu shmangur rreziqeve të ndryshme do të kontrolle shumë të mëdha para dhe pas samitit.

Kontrollet kufitare do të jenë shumë të rrepta, derisa të gjitha institucionet janë të njoftuara për këta hapa.Tė tjera lajme

Pakti Rama-Basha, ja emrat e zyrtarėve qė largohen nga postet drejtuese
18 Maj 2017
S'keni fituar lotarinė amerikane, ambasada ka lajme tė mira pėr ju
18 Maj 2017
Zėri Amerikės: Basha pranon paketėn McAllister, Rama ėshtė tėrhequr
17 Maj 2017
Propozimi i zyrtarit tė DASH pėr paketėn McAllister/ Rama takim 1 orėsh me Donald Lu
16 Maj 2017
Detajet/ Zyrtari amerikan 'ultimatum' palėve: Ju pres 24 orė !
15 Maj 2017
Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 705 here |
Tags:
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!
 

Veriu Portal Portal
© Veriu Portal Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Veriu Portal? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Veriu Portal faqe fillestare Video
Kontakto Shto Veriu Portal favorite Lajme