Jump to content


Photo

dashuria e pa mundshme


 • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 DEIV

DEIV

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 25 September 2008 - 01:47 AM

cmendoni ju antare te dashur mbi dashurin e pamundshme


#2 DEIV

DEIV

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 25 September 2008 - 09:55 AM

CITIM(xoxi @ 25 Sep 2008, 09:14 AM) View Post
CITIM(DEIV @ 25 Sep 2008, 02:47 AM) View Post
cmendoni ju antare te dashur mbi dashurin e pamundshme

Besoj se eshte nje dashuri qe populli shqipetar e ka mbijetuar me shume se cdo popull tjeter, thjesht per faj te mentalitetit qe kemi..... e pastaj nje dashuri ka shume arsye qe te quhet e pamundeshme, varet se cilat jane ato se nganjehere eshte thjesht mungesa e vullnetit tone qe ben nje dashuri te pamundeshme e here te tjera se eshte ne te vertete e pamundeshme.....

po sikur te kemi ber gjithcka per ket dashuri dhe gjithsesi e pa mutshme
a ju ka ndodhur juve ndonjeher te bieni ne dashuri me personin e pa duhur ose me nje njeri tjeter qe nuk doja arrinit


#3 Armend Qushku

Armend Qushku

  President

 • Administrators
 • 302 posts
 • Locationarmendqushku@hotmail.com

Posted 25 September 2008 - 03:02 PM

E keni fjalen per fiksime, apo dashuri tamam?
PAsi me sa kam lexuar, dashurite e pamundura ne historine shqiptare ka patur plot.
POr dashuri te vertete besoj se do ishte ajo e Palit me Mamicen rolleyes.gif
Per te tjerat me sa di une kane qene fiksime, pasi te duash dike sikurse autoret tane
rilindas apo me heret benin, ata thjesht iu kendonin bukurise se jashtme, asaj trupore,
fytyres,syve,buzeve por rradhe ndonjeri ka shprehur ate te brendshmen.

Pse thoni ju, dashuri ta quajme kete fiksim (perfektesia trupore), duke mos ditur
shume per vete personin,mendimet e tij,anen shpirterore, boten e brendshme ....
??????


-.-

#4 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 25 September 2008 - 05:38 PM

kam degjuar nje te tille ku protagonist ka qene nje shok i imi. por dashuri ne menyre absolute e pamundur besoj se nuk ka.
Psh. rasti i shokut tim ka qene se ai ndoqi me shume vullnetin e familjes ne fund te fundit dhe gjithcka mori fund me aq pa kembengulur shume.
Sdq dashuria e pamundur varet nga rrethanat.
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#5 DEIV

DEIV

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 26 September 2008 - 11:57 AM

o popull
nuk po flisja per fiksim apo mardhenje dashurie pa kuptime
po flase per nje marrdhenje midis dy personash dhe po flas per nje dashjuri dhe ndjenja te forta
por qe mund tju jete e pamundhme per shume shkaqe cilat mund jene kto shkaqe ????
NJIFNI JU SHEMBULLA NE RETHIN TUAJ SHOQEROR OSE FAMILIAR ???
por une per vete skam shembull dhe desha te me ndihmonit juve se dua te shkruaj nje liber per dashurin e pa mundshme
klm*


#6 Armend Qushku

Armend Qushku

  President

 • Administrators
 • 302 posts
 • Locationarmendqushku@hotmail.com

Posted 26 September 2008 - 01:54 PM

CITIM(DEIV @ 26 Sep 2008, 12:57 PM) View Post
o popull
nuk po flisja per fiksim apo mardhenje dashurie pa kuptime
po flase per nje marrdhenje midis dy personash dhe po flas per nje dashjuri dhe ndjenja te forta
por qe mund tju jete e pamundhme per shume shkaqe cilat mund jene kto shkaqe ????
NJIFNI JU SHEMBULLA NE RETHIN TUAJ SHOQEROR OSE FAMILIAR ???
por une per vete skam shembull dhe desha te me ndihmonit juve se dua te shkruaj nje liber per dashurin e pa mundshme
klm*


Di nje histori per nje dashuri te pamundur mes nje cuni e nje goce.
Mes dy fiseve te tyre kishte hasmeri qe zgjate me se nje shekull dhe nuk ishte e mundur te kurorezonin dashurine e tyre.
Ketij cunit i kishte vrare te atin gjyshi i asaj goces, ne momentin e vrasjes djali kishte qene prane te atit
i cili i kishte lene amanet qe te falte gjakun . Por kete ai nuk ia kishte treguar njeriu, dhe kur njef ate gocen dhe dashurohet pas saj vjen momenti dhe ua tregon rrethit familiar te tij. (marre nga nje liber, histori e vertete Lezhjane)

CITIM
po flase per nje marrdhenje midis dy personash dhe po flas per nje dashjuri dhe ndjenja te forta


Per sa i takon dashurise se pamundur ashtu si c'thua ti i perkasin realiteteve rurale shqiptare(edhe pse nese dy persona duhen nuk e besoj se familjet e tyre edhe pse mund te kene konflikte nuk kane nga ia mbajne pasi te rinjte e sotem se besoj se udhehiqen shume nga deshira e prinderve) THeksoj mund te kete ngjarje ne ndonje zone rurale, por ne pergjithesi i takojne te kaluares.....
-.-

#7 Eternita

Eternita

  NULL

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 243 posts

Posted 25 October 2008 - 04:23 AM

Nuk ka dashuri te pamundshume.
Happily in Love with My Husband...

#8 Kristjana

Kristjana

  NULL

 • Members
 • PipPipPip
 • 69 posts

Posted 25 October 2008 - 12:48 PM

Dashuri e pamundur ishte ajo e nje shokut tim,kan qene ne lidhje per 1 vit dhe kur erdhi koha te fejohen kuptoi se gjyshin e vajzes e kishin nip por babai i vajzes kishte nderruar vendbanim dhe u ka humbur kontakti me ta.Ishte dashuri e madhe por e pamundur sepse kan patur lidhje gjaku.
Pastaj dy familje ne hasmeri eshte e veshtir te miqesohen.
Edhe nje rast qe kam degjuar ku dy te rinj filluan te komunikojn me njeri tjetrin permes internetit dhe pas nje kohe te gjat bisede kur vendosen te takohen dhe ky cuni i tregon babait te tij se e pelqen nje vajze i doli qe e kishte moter nga babai( tmerr).
Keto jan te pamundura.Te tjerat ku eshte penges feja e gjera te tjera gili mili asgje nuk jan,vetem duhet te jen vete me te vendosur njerezit e jo te behen loder ne duart e te tjereve,te vendos dikush tjeter per fatin e tyre ata vete jan fajtore.
MË THUAJ ME KE RRI ,UNË TË TREGOJ KUSH JE.

#9 DEIV

DEIV

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 13 November 2008 - 01:59 PM

CITIM(Kristjana @ 25 Oct 2008, 12:48 PM) View Post
Dashuri e pamundur ishte ajo e nje shokut tim,kan qene ne lidhje per 1 vit dhe kur erdhi koha te fejohen kuptoi se gjyshin e vajzes e kishin nip por babai i vajzes kishte nderruar vendbanim dhe u ka humbur kontakti me ta.Ishte dashuri e madhe por e pamundur sepse kan patur lidhje gjaku.
Pastaj dy familje ne hasmeri eshte e veshtir te miqesohen.
Edhe nje rast qe kam degjuar ku dy te rinj filluan te komunikojn me njeri tjetrin permes internetit dhe pas nje kohe te gjat bisede kur vendosen te takohen dhe ky cuni i tregon babait te tij se e pelqen nje vajze i doli qe e kishte moter nga babai( tmerr).
Keto jan te pamundura.Te tjerat ku eshte penges feja e gjera te tjera gili mili asgje nuk jan,vetem duhet te jen vete me te vendosur njerezit e jo te behen loder ne duart e te tjereve,te vendos dikush tjeter per fatin e tyre ata vete jan fajtore.

megjithmend qe ska dashuri te pa mundur
sepse po te duash vertet ja arrin perher te duash nje njeri
masanej hekni hipokrizite nga mendimet e juaja


#10 Agron Nikaj

Agron Nikaj

  Webmaster

 • Administrators
 • 1,402 posts

Posted 14 November 2008 - 11:57 AM

Deiv pyetja e juaj duket me shume si psh. "A keni pare ndonje gje qe nuk egziston".
Ne po te ofrojme shembuj te gjerave te perditshme nese per ty te duken te mundeshme per arsye te ndryshme, por qe personave qe e kane perjetuar ate histori ka qene e pamundur.
Pra, ate qe shkruajme ose qe ne e pershkruajme ne plan te pare mund te duken si te thjeshta por ata qe i kane jetuar ato caste kane qene si te pamundura per pozicionin e tyre.
Zbuloni sherbimet tona. Regjistrohu!
Poste e-mail, Foto album personal, Blog, Video, Barcaleta, Lojera, etj...

#11 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 14 November 2008 - 03:33 PM

CITIM(Eternita @ 25 Oct 2008, 04:23 AM) View Post
Nuk ka dashuri te pamundshume.

jam me se dakort se po te duash vertete nje person ben te pamunduren per te qene me te.... Ndoll shume here qe nje personi i duhet te luftoje per dashurine e tij por po te jene te dy te dashuruar aq fort asgje eshte e pamunshme ( heqim lidhjet e gjakut qe ato jane o Zot larg) asgje tjeter as hasmenia as familja e asgje e askush ne kete bote mund ti ndaj 2 persona qe duhen vertete....

#12 DEIV

DEIV

  NULL

 • Members
 • PipPip
 • 16 posts

Posted 17 November 2008 - 09:39 AM

bsheshka me pelqen shume mendimi jote
dhe edhe une jam i te njejtit mendim me ty
dhe sesht e thene ne shqiperi apo diku tjeter qe dashuria mund te jete e pamundur
pastaj kur do nje njeri e do pergjithmon dhe mos harroni se po te duhen te dy personat ska dashurie te pa mundshme
por kur nnjeri nga kta merr frik ose ska me ndjenja athere e kalon historin ne dashuri te pa mundur
thjesht mendimi im

#13 breshka

breshka

  Anetare VIP

 • Administrators
 • 923 posts
 • Verifikuar:Po!

Posted 19 November 2008 - 03:32 PM


[/quote]

po dhe kjo pra ben pjese ne dashuri te pamundshme!!!
kshuqe po! sipas mendimit tim dashuri te pamundshme ka! Sidomos ne shqiperi.
[/quote]

P per mendimin tim kjo nuk eshte dashuria per te cilen flasim ne....eshte gjaku qe terheq. Nese takon nje njeri qe nuk e njeh e ndjen dicka te cuditshme per te qe nuk eshte shoqeri po eshte dicka me shume duke mos ditur qe ke nje lidhje gjaku me te nuk di cfare emri ti japesh ndjenjes dhe e quan dashuri...po kush ta marresh vesh lidhjen e vertete e kupton qe ajo qe ndjeje per ate person eshte dashuri po eshte ajo dashuri qe cdo njeri prej nesh ndien kunder motres a vellait....

#14 danjela

danjela

  NULL

 • Members
 • Pip
 • 1 posts

Posted 01 July 2009 - 09:35 AM

dashuria e pa myndshme eshte shume e bukur sepse e mban mendjen atje.

#15 visari

visari

  NULL

 • Members
 • Pip
 • 7 posts

Posted 10 September 2009 - 01:10 PM

Secili njeri ka nje histori sidomos ne lidhje me dashuri . e pa mundur eshte ajo e cila nuk realizohet .
0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users