Llogaria ime
AOL Portal RUSI 2018
14 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza A

Rusi
Arabia Saudite
15 Qer 2018
ORA: 14:00

Gr./Faza A

Egjipt
Uruguaj
15 Qer 2018
ORA: 17:00

Gr./Faza B

Marok
Iran
15 Qer 2018
ORA: 20:00

Gr./Faza B

Portugali
Spanje
>> Kreu Sport->RUSI 2018
Vendimi/ “Rusi 2018” nėn syrin e teknologjisė
Teknologjia pjesė e Boterorit “Rusi 2018”. Presidenti i organit mė tė lartė tė fubollit botėrorė Fifa, Gianni Infatino ka deklaruar sė ne botėrorin “Rusi 2018” do tė apliokohet moviola nė fushėn e ...

“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”
Brazili ėshtė skuadra e parė nė botė qė pret biletėn pėr nė fazėn finale tė Botėrorit tė vitit 2018, qė do tė zhvillohet nė Rusi.Kombėtarja 5 herė kampione e botės fitoi me lehtėsi ndaj Paraguajit ...
Flakadanėt nė “Renzo Barberas”, mediat e huaja shėnjestrojnė shqipėrinė
Ndeshja historike mes Italisė dhe Shqipėrisė, e para zyrtare mes dy kombėtareve, u pėrfol nė mediat sportive botėrore mė shumė pėr ngjarjet e papėlqyeshme tė ndodhura nė shkallėt e “Renzo Barberas”...
Formacioni/ De Biazi pėrgatit bunkerin ndaj Italisė
De Biasi rikthehet në Palermo, në një qytet ku në rininë e tij si futbollist kaloi 3 sezone pozitive, duke shënuar edhe 9 gola. Por tani në stolin e kuqezinjve, a...
Ventura dhe Buffon vlerėsojnė kuqezinjtė: Kundėrshtarė i vėshtirė !
Vlerėsim maksimal pėr Shqipėrinė pasi te Italia i tremben jo pak kombėtares kuqezi. Nė konferencėn pėr shtyp pėrpara sfidės ndaj kombėtares shqiptare trajneri i pėrfaqėsues sė kaltėr Giampiero Vent...
Sfida e Palermos/ Axurrėt me altileri tė rėndė ndaj kuqezinjėve
Ditën e premte Italia dhe Shqipëria do të ndeshen mes tyre në Palermo në një sfidë mjaft delikate për ecurinë e mëtejshme të grupit ku bë...
Kartoni i kuq ndaj Izraelit, FIFA dėnon Etrit Berishėn
Goditja me kokė ndaj Eren Zahavit i ka kushtuar shtrenjtė portierit tė pėrfaqėsueses shqiptare, Etrit Berisha, i cili ėshtė njohur sot me masėn e marrė nga Komisioni i Disiplinės i FIFA-s. Beri...
Ndeshje nė pritje pėr t'u luajtur
nr. Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.14 Qer 2018 - 17:00A
Rusi - Arabia Saudite
2.15 Qer 2018 - 14:00A
Egjipt - Uruguaj
3.15 Qer 2018 - 17:00B
Marok - Iran
4.15 Qer 2018 - 20:00B
Portugali - Spanje
5.16 Qer 2018 - 12:00C
France - Australi
6.16 Qer 2018 - 15:00D
Argjentine - Islande
7.16 Qer 2018 - 18:00C
Peru - Danimarke
8.16 Qer 2018 - 21:00D
Kroaci - Nigeri
9.17 Qer 2018 - 14:00E
Kosta Rike - Serbi
10.17 Qer 2018 - 17:00F
Gjermani - Meksike
11.17 Qer 2018 - 20:00E
Brazil - Zvicerr
12.18 Qer 2018 - 14:00F
Suedi - Korea e jugut
13.18 Qer 2018 - 17:00G
Belgjike - Panama
14.18 Qer 2018 - 20:00G
Tunizi - Angli
15.19 Qer 2018 - 14:00H
Kolumbi - Japoni
16.19 Qer 2018 - 17:00H
Poloni - Senegal
17.19 Qer 2018 - 20:00A
Rusi - Egjipt
18.20 Qer 2018 - 14:00B
Portugali - Marok
19.20 Qer 2018 - 17:00A
Uruguaj - Arabia Saudite
20.20 Qer 2018 - 20:00B
Iran - Spanje

Grupi A
Skuadra-Gola+GolaPikė
Arabia Saudite-00
Egjipt-00
Uruguaj-00
Rusi-00

Grupi B
Skuadra-Gola+GolaPikė
Portugali-00
Spanje-00
Marok-00
Iran-00

Grupi C
Skuadra-Gola+GolaPikė
Danimarke-00
Australi-00
France-00
Peru-00

Grupi D
Skuadra-Gola+GolaPikė
Argjentine-00
Islande-00
Kroaci-00
Nigeri-00

Grupi E
Skuadra-Gola+GolaPikė
Brazil-00
Zvicerr-00
Kosta Rike-00
Serbi-00

Grupi F
Skuadra-Gola+GolaPikė
Gjermani-00
Meksike-00
Suedi-00
Korea e jugut-00

Grupi G
Skuadra-Gola+GolaPikė
Belgjike-00
Panama-00
Tunizi-00
Angli-00

Grupi H
Skuadra-Gola+GolaPikė
Poloni-00
Senegal-00
Kolumbi-00
Japoni-00