Llogaria ime
AOL Portal RUSI 2018

Gr./Faza G

Spanje [3]
Itali [0]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Kosove [0]
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza G

Itali
Izrael
05 Sht 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Islande
Ukrahine

>> Kreu Sport->RUSI 2018->Ndeshjet e skuadres: Maqedoni
Ndeshjet e skuadrės: Maqedoni
n Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.05 Sht 2016 - 20:45G
Shqiperi 2-1 Maqedoni
2.06 Tet 2016 - 20:45G
Maqedoni 1-2 Izrael
3.09 Tet 2016 - 20:45G
Maqedoni 2-3 Itali
4.12 Nen 2016 - 20:45G
Spanje 4-0 Maqedoni
5.24 Mar 2017 - 20:45G
Liteshtejn 0-3 Maqedoni
6.11 Qer 2017 - 20:45G
Maqedoni 1-2 Spanje
7.02 Sht 2017 - 20:45G
Izrael 0-1 Maqedoni
8.05 Sht 2017 - 20:45G
Maqedoni - Shqiperi
9.06 Tet 2017 - 20:45G
Itali - Maqedoni
10.09 Tet 2017 - 20:45G
Maqedoni - Liteshtejn

Tė gjitha ndeshjet e Grupit G

n Data dhe ora Grupi Statusi Ndeshja
1.05 Sht 2016 - 20:45G
Shqiperi 2-1 Maqedoni
2.05 Sht 2016 - 20:45G
Spanje 8-0 Liteshtejn
3.05 Sht 2016 - 20:45G
Izrael 1-3 Itali
4.06 Tet 2016 - 20:45G
Maqedoni 1-2 Izrael
5.06 Tet 2016 - 20:45G
Liteshtejn 0-2 Shqiperi
6.06 Tet 2016 - 20:45G
Itali 1-1 Spanje
7.09 Tet 2016 - 18:00G
Izrael 2-1 Liteshtejn
8.09 Tet 2016 - 20:45G
Shqiperi 0-2 Spanje
9.09 Tet 2016 - 20:45G
Maqedoni 2-3 Itali
10.12 Nen 2016 - 20:45G
Shqiperi 0-3 Izrael
11.12 Nen 2016 - 20:45G
Liteshtejn 0-4 Itali
12.12 Nen 2016 - 20:45G
Spanje 4-0 Maqedoni
13.24 Mar 2017 - 20:45G
Spanje 4-1 Izrael
14.24 Mar 2017 - 20:45G
Itali 2-0 Shqiperi
15.24 Mar 2017 - 20:45G
Liteshtejn 0-3 Maqedoni
16.11 Qer 2017 - 20:45G
Maqedoni 1-2 Spanje
17.11 Qer 2017 - 20:45G
Izrael 0-3 Shqiperi
18.11 Qer 2017 - 20:45G
Itali 5-0 Liteshtejn
19.02 Sht 2017 - 18:00G
Shqiperi 2-0 Liteshtejn
20.02 Sht 2017 - 20:45G
Izrael 0-1 Maqedoni
21.02 Sht 2017 - 20:45G
Spanje 3-0 Itali
22.05 Sht 2017 - 20:45G
Liteshtejn - Spanje
23.05 Sht 2017 - 20:45G
Maqedoni - Shqiperi
24.05 Sht 2017 - 20:45G
Itali - Izrael
25.06 Tet 2017 - 20:45G
Liteshtejn - Izrael
26.06 Tet 2017 - 20:45G
Itali - Maqedoni
27.06 Tet 2017 - 20:45G
Spanje - Shqiperi
28.09 Tet 2017 - 20:45G
Shqiperi - Itali
29.09 Tet 2017 - 20:45G
Maqedoni - Liteshtejn
30.09 Tet 2017 - 20:45G
Izrael - Spanje
Lajme nga Sporti
Vendimi/ “Rusi 2018” nėn syrin e teknologjisė
Teknologjia pjesė e Boterorit “Rusi 2018”. Presidenti i organit mė tė lartė tė fubollit botėrorė Fifa, Gianni Infatino ka deklaruar sė ne botėrorin “Rusi 2018” do tė apliokohet moviola nė fushėn e ...

“Rusi 2018”, Brazili kualifikohet i pari. Argjentina e Uruguaji humbasin “maleve”
Brazili ėshtė skuadra e parė nė botė qė pret biletėn pėr nė fazėn finale tė Botėrorit tė vitit 2018, qė do tė zhvillohet nė Rusi.Kombėtarja 5 herė kampione e botės fitoi me lehtėsi ndaj Paraguajit ...

Flakadanėt nė “Renzo Barberas”, mediat e huaja shėnjestrojnė shqipėrinė
Ndeshja historike mes Italisė dhe Shqipėrisė, e para zyrtare mes dy kombėtareve, u pėrfol nė mediat sportive botėrore mė shumė pėr ngjarjet e papėlqyeshme tė ndodhura nė shkallėt e “Renzo Barberas”...

Kalendari i grupeve te RUSI 2018
Grupi G
Skuadra-Gola+GolaPikė
Spanje-32419
Itali-71816
Shqiperi-8912
Izrael-1399
Maqedoni-1396
Liteshtejn-2610

Grupi I
Skuadra-Gola+GolaPikė
Kroaci-21216
Islande-61016
Ukrahine-51114
Turqi-81111
Finlande-1141
Kosove-1931