Kryefaqja | Forumi | Posta E-mail | Video |
AOL Portal
 
  Sport  

Gr./Faza I

Kosove [1]
Islande [2]

Gr./Faza I

Kroaci [1]
Ukrahine [0]
11 Qer 2017
ORA: 18:00

Gr./Faza I

Finlande
Ukrahine
11 Qer 2017
ORA: 20:45

Gr./Faza I

Kosove
Turqi
>> Kreu Sport->Superliga (ks)
Champions, UEFA zyrtarizon ''vendin e katėrt'' pėr Italinė
UEFA ka konfirmuar sot se katėr shtetet e para tė renditjes sė saj pėr klubet pas kėtij sezoni janė sipas radhės Spanja, Gjermania, Anglia dhe Italia. Franca dhe Rusia i ndjekin pėrkatėsisht nė vendet 5 dhe 6, para Portugalisė.Konfirmimi i skuadra...
Hidhet shorti i Champions League, pėrplasje gjigandeKonfirmimi/ Emery i shpėton uraganit ''Barcelona''
Emery tregon arsyet e humbjes historike ndaj BarēėsPėrmbysja e shekullit, mediat ngrejnė nė qielll Barcelonėn

Manchester United insiston pėr Neymar
Te Barcelona bien kambanat e alarmit pėr Neymarin. Sulmuesi brazilian ėshtė vėnė nė shėnjestrėn e Manchester United, qė kėrkon me ēdo kusht ta ketė nė skuadėr sezonin e ardhshėm.Sipas asaj qė publikohet tek e pėrdishmja katalanase “Sport”, “djajtė...
Manchester City, 130 milion euro pėr Donnarumma-nNeymar sheh drejt Anglisė, mund tė luaj nė Premier League
Verrati dhe Coutinho objektivat e BarcelonėsReali pėrgatit ofertėn pėr Donnarummėn

Hidhet shorti i Europa League, ka debi gjerman dhe belg
Pėrplasje tė ethshme nė fazėn 1/8-ave tė Europa Leagues, kompeticionit qė po ofron spektakėl dhe emocione pa fund nėpėrmjet ekranit tė Supersport. Shorti i hedhur nė Nion tė Zvicrės ka pėrcaktuar 8 ciftet e raundit tė radhės, me golat qė janė treg...
Europa League, italianet me njė kėmbė nė 1/8. Fiton dhe Man. UtdRikthehet UEFA Europa League
Liga Ballkanike, UEFA refuzon projekt-idenė SerbeHidhet shorti i Europa League

De Biazi ''driblon'' ēėshtjen Xhaka: Ndaj Bosnjes luajnė 'rezervat'
Nė vigjiljen e ndeshjes miqėsore kundėr Bosnjes, vėmendjen mė tė madhe publike nė konferencėn pėr shtyp tė programuar nga Kombėtarja e mori ēėshtja Xhaka.Futbollisti qė u largua nga ekipi pas konfliktit me trajnerin nuk i ka dyert e mbyllura, por ...
Tallja e priftit grek/ Lila bėn ''Mea Culpa'': U tregova idiot !Xhaka kundėr De Biazit: Trajneri gėnjen, ja pse u largova
Nga Ujkani te Kaēe e Xhaka, tė gjithė rebelėt anti-De BiasiManaj i pandreqėshėm, pas De Biazit dhe Odos e dėnon dhe Gatuzo

Kukėsi nxierr blof Skėndėrbeun, pėrfiton Partizani
Kukėsi vazhdon tė mbetet i pamposhtur. Kryesfida e javės sė 26 mes Skėnderbeut dhe Kukėsit e luajtur nė Korēė u mbyll nė njė barazim 1-1.Skuadra e Ernest Gjokės mori njė pikė shumė tė vlefshme nė pėrballjen direkte pėr titull ndaj Skėnderbeut nė K...
Mbahet Asambleja e FSHF, klubet bėjnė propozime konkreteKreu i Superligės, vazhdon dueli Kukėsi-Partizani
Partizani fiton derbin dhe i afrohet kreutTirana kthen ''nderin'' nė Kupė, vazhdon surpriza Besėlidhja

Kosova refuzon Shkodrėnė, kėrkon tė luajė ndeshjet nė Kėln
Federata e Futbollit tė Kosovės duket se preferon tė quajė “shtėpi” Kėlnin para qytetit tė Shkodrės, ku luan aktualisht ndeshjet e saj kualifikuese. Mediat gjermane kanė bėrė tė ditur se drejtuesit e FFK-sė jo vetėm qė po ideojnė zhvillimin e ndes...
Vėndimi i CAS, Kosova gol SerbisėKreu i FFK paralajmėron qeverinė: Pa stadium mund tė na pėrjashtojnė nga FIFA dhe UEFA
Trajneri i Kosovės, Bunjaku: Shqipėria nuk ėshtė shtėpia jonėPėrfaqėsuesja e Kosovės, Bunjaki pret tre prurje pėr ndeshjen me Turqinė

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Kukėsi 26 13 13 0 33 11 +22 52
2 Partizani Tirana 26 14 10 2 28 10 +18 52
3 Skėnderbeu Korēė 26 14 8 4 27 13 +14 50
4 Luftėtari Gjir… 26 9 9 8 25 30 -5 36
5 Vllaznia Shkodėr 26 7 11 8 20 20 +0 32
6 Tirana 26 6 12 8 22 21 +1 30
7 Teuta Durrės 26 7 7 12 17 23 -6 28
8 Laēi 26 6 7 13 12 24 -12 25
9 Flamurtari Vlorė 26 7 7 12 26 30 -4 22
10 Korabi Peshkopi 26 2 6 18 9 37 -28 12

NDESHJET E SUPERLIGES
Sun 19/03/17 Vllaznia Shkodėr 0 - 0 Teuta Durrės
Sun 19/03/17 Luftėtari Gjir… 2 - 1 Tirana
Sat 18/03/17 Korabi Peshkopi 0 - 2 Partizani Tirana
Sat 18/03/17 Laēi 1 - 0 Flamurtari Vlorė
Fri 17/03/17 Skėnderbeu Korēė 1 - 1 Kukėsi
Sun 12/03/17 Teuta Durrės 0 - 1 Luftėtari Gjir…
Sun 12/03/17 Vllaznia Shkodėr 1 - 0 Laēi
Sat 11/03/17 Partizani Tirana 2 - 1 Flamurtari Vlorė
Sat 11/03/17 Kukėsi 4 - 0 Korabi Peshkopi
Fri 10/03/17 Tirana 2 - 2 Skėnderbeu Korēė
Sun 05/03/17 Flamurtari Vlorė 1 - 1 Kukėsi
Sun 05/03/17 Laēi 0 - 1 Partizani Tirana
Sat 04/03/17 Skėnderbeu Korēė 1 - 1 Teuta Durrės
Sat 04/03/17 Luftėtari Gjir… 0 - 0 Vllaznia Shkodėr
Sat 04/03/17 Korabi Peshkopi 1 - 1 Tirana
Sun 26/02/17 Tirana 0 - 0 Flamurtari Vlorė
Sun 26/02/17 Kukėsi 0 - 0 Partizani Tirana
Sat 25/02/17 Vllaznia Shkodėr 0 - 1 Skėnderbeu Korēė
Sat 25/02/17 Luftėtari Gjir… 1 - 1 Laēi
Sat 25/02/17 Teuta Durrės 1 - 0 Korabi Peshkopi
Fri 31/03/17 Tirana 19 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 01/04/17 Teuta Durrės 16 : 00 Laēi
Sat 01/04/17 Flamurtari Vlorė 19 : 00 Korabi Peshkopi
Sun 02/04/17 Kukėsi 16 : 00 Luftėtari Gjir…
Sun 02/04/17 Partizani Tirana 19 : 00 Skėnderbeu Korēė
Sat 08/04/17 Tirana 16 : 00 Teuta Durrės
Sat 08/04/17 Kukėsi 16 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 08/04/17 Laēi 16 : 00 Korabi Peshkopi
Sat 08/04/17 Partizani Tirana 16 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 08/04/17 Flamurtari Vlorė 16 : 00 Skėnderbeu Korēė
Sat 15/04/17 Tirana 16 : 00 Laēi
Sat 15/04/17 Luftėtari Gjir… 16 : 00 Flamurtari Vlorė
Sat 15/04/17 Skėnderbeu Korēė 16 : 00 Korabi Peshkopi
Sat 15/04/17 Vllaznia Shkodėr 16 : 00 Partizani Tirana
Sat 15/04/17 Teuta Durrės 16 : 00 Kukėsi
Sat 22/04/17 Partizani Tirana 16 : 00 Teuta Durrės
Sat 22/04/17 Kukėsi 16 : 00 Tirana
Sat 22/04/17 Flamurtari Vlorė 16 : 00 Vllaznia Shkodėr
Sat 22/04/17 Korabi Peshkopi 16 : 00 Luftėtari Gjir…
Sat 22/04/17 Laēi 16 : 00 Skėnderbeu Korēė

 

Veriu Portal Portal
© Veriu Portal Online - AOL 2011
Some rights reserved :)
CFARĖ dhe KUSH JEMI? NA NDIQNI SHĖRBIME
Kush ėshtė Veriu Portal? Facebook Forumi
Privatėsia Veriu portal Posta mail
Tė drejtat Bėj Veriu Portal faqe fillestare Video
Kontakto Shto Veriu Portal favorite Lajme